Age Of Empires Güncel Hileleri – Strateji Oyunları

0
120
Age Of Empires Gameplay Oynanış Görseli

Hepinize selamlar değerli OYUNOXS okurları, bugün büyük bir nesilin unutamadığı bir oyun ile karşınızdayım. Üstünden ne kadar yıl geçerse geçsin yine açıp oynanacak bir oyundur kendisi. Ben de bunun üzerine sizi geçmişe götürmek için Age Of Empires Güncel Hileleri sorusuna cevap niteliğinde bir konu hazırladım.

Age Of Empires Nedir?

Dilimize ”İmparatorluklar Çağı” olarak çevrilen, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Serinin ilk oyunu 1997 yılında çıkmıştır ve şuanda 22 adet eseri bulunmaktadır.

Age Of Empires Ne Zaman Çıktı?

Ensemble Studio tarafından yapılmıştır ve 1997 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülmüştür. Çok oynanan bir yapım olan Age Of Empires, ondan sonra gelen devam oyunları ile birçok oyunun atası niteliğinde bir oyun oldu.

Age Of Empires Güncel Hileleri

Her oyunda olduğu gibi Age Of Empires da çeşitli hileler var tabii ki. Kimisine göre hileler oyun işleyişini bozduğundan dolayı kötü, kimisine göre ise daha çabuk büyük bir orduya sahip olabileceğinden dolayı yararlı geliyor. Herkesin fikri kendine göre tabii ki fakat bana soracaksanız emek ile oynanılan oyunu hiçbir şeye değişmem. Oyunda kullanabileceğiniz çeşitli güncel hileleri aşağıdaki kısımda bulabilirsiniz:

COINAGE: 1000 altın

PEPPERONI PIZZA: 1000 yiyecek

DIEDIEDIE: Oyun Sonu!

UPSIDFLINTMOBILE: Chariots’ların hızı artar

NO FOG: Savaş sisini kaldırır

FLYING DUTCHMAN: Juggernaught’u uçan Dutchman’e çevirir

HARI KARI: İntahar

HOME RUN: Senaryoyu kazandırır

DARK RAIN: Okçular hareket halindeyken ağaca dönüşür

MEDUSA: Köylüler medusa olur

PHOTON MAN: Silahlı adam

BIG BERTHA: Catapultun istatistiklerini arttırır

REVEAL MAP: Haritayı açar

GAIA: Doğayı kontrol etme

HOYOHOYO: 600 Hitpoints ve rahiplere hız

STEROIDS: Bütün ünite ve upgradeleri verir

QUARRY: 1000 taş

WOODSTOCK: 1000 tahta

BIGDADDY: Roketli araba

ICBM: Ballistanın menzili 100’e çıkar

BLACK RIDER: Atlı okçuların atış gücü artar

Evet değerli OYUNOXS okurları, Age Of Empires serüvenine bu sıkıcı karantina günlerinde başlamak gibisi yok. Bilgisayarınızın kaldırmama ihtimali olmayan bu oyuna siz neden başlamıyorsunuz? Can sıkıntınızın geçeceğinden adım gibi eminim.Ayrıca Steam Yaz İndirimleri yazımıza da bakmayı unutmayın. Başka bir konuda görüşmek üzere, sağlıkla ve özellikle bol oyunla kalın 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here