Amazon Ormanlarında Cennet! Yoksa Cehennem Mi? GREEN HELL OYNANIŞ !

0
76
Green Hell

İki bölümde tanıtacağımız Green Hell oynanış konulu yazı serimizin ilk bölümüne hoşgeldiniz. Hayatta kalma oyunları son birkaç yıl içinde son derece popüler hale geldi ve bu da yeni, farklı ve zorlu deneyim sunmaya çalışan oyunların akışına yol açtı. Başarısız olan birçok oyunun aksine Green hell, gerçekçiliğiyle ve zorlu hayatta kalma deneyimi sunmasıyla kendini gösterdi. Green Hell sadece başka bir hayatta kalma oyunu değil. Green Hell hala gelişmekte olan bir oyun olmasına rağmen oldukça üzerine düşünülmüş ve çok fazla detay barındıran bir oyun. “Hayatta kalma” oyunlarının çoğu yiyecek ve su ile çok temel ve basit mekaniğe sahiptir. Ancak Green Hell de geliştiriciler ayrıntıları önemsemiş ve ilginç, eğlenceli mekanikler yaratmışlar. Düşünce ve akıl yeteneklerinizi zorlayan ciddi bir hayatta kalma macerası arayan herkes için gerçekten harika bir deneyim.  Türkçe dil seçeneği ile de Türkiye’de tercih edilen hayatta kalma oyunlarının arasına girdi. Green Hell, kullandığı tekniklerin birçoğu ile oyuncuları hikayeye çok iyi dahil ediyor. Envanter ve bina yapımı gibi özelliklerle oluşturulacak nesne çeşitliliği oldukça fazla. Peki Green hell nedir?

Green Hell Şelale

Green Hell Nedir?

Green Hell, Creepy Jar tarafından geliştirilen ve 5 Eylül 2019 da yayınlanan bir hayatta kalma oyunudur. Oyun Amazon yağmur ormanlarında geçiyor. Normal ayarlarında oynanışı oldukça zor olan oyunun hem single oynanışı hem de co-op modu şimdilik aynı hikaye konusuna ve işleyişine sahip. İleriki zamanlarda co-op için ek detaylar geleceğini duyurdu geliştiriciler. Hikaye Amazon ormanlarına ‘’bir sebeple’’ gelen Antropolog ve Yağmur ormanı araştırmacısı Jake Higgins ve Dilbilimci sevgilisi Mia etrafında dönüyor. Tropik bir adada nasıl yalnız kaldığınızı, inşa ve hayatta kalmanın temellerini gösteren küçük bir öğretici var ve sonra başlıyorsunuz. Hikaye modunu veya Hayatta Kalma’yı seçebilirsiniz. 5 farklı zorluk seviyesi arasından seçim yapabilirsiniz ya da custom seçeneği ile kendinize özelleştirilmiş bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Green Hell watch

Green Hell Oynanış

Green Hell oynanışını diğer oyunlardan ayıran belirgin farklılıklar var bunlardan biri beslenmede detaylı ve istikrarlı bir diyet uygulamaya teşvik etmesi. Oyunda kolunuzda bulunan akıllı saatten koordinatları ve saati takip ettiğiniz gibi karbonhidrat, Protein, yağ ve su ihtiyacınızı takip etmeniz gerekiyor ve buna göre beslenmelisiniz. Sağlık düzeyiniz her bir besin bileşeninin seviyesine bağlı olarak sürekli değişiyor.  Her ihtiyaca uygun farklı farklı bitkisel ve canlı gıda mevcut ancak bunların birçoğu gıda zehirlenmesi, parazit, kurt vb. reaksiyonlara sebebiyet veriyor ve bazen ölümcül sonuçlar doğuruyor mesela kurbağa yemek gibi. Bu sebeple oyunda bulunan not defterinizi takip etmelisiniz bir kez yediğiniz gıda not defterinize işleniyor ve verdiğiniz reaksiyonu oradan takip edebilirsiniz.

Green Hell Leopard

Green Hell oynanış yazısının devamı ve daha bir çok oyun hakkındaki yazılarımız için sitemize göz atmayı unutmayın. Yakında olacak çekilişimize de katılabilirsiniz Oyunoxs 5000 Robux Çekilişi Düzenliyor!
Oyunu satın almak için ; https://store.steampowered.com/app/815370/Green_Hell/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here