Among Us Ne Kadar İnternet Yer?

0
149
Among Us ne kadar internet yer

Among Us ne kadar internet yer hakkında önemli detayları araştırarak bir rehber hazırlayıp mümkün olduğu kadarıyla aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Genel anlamda sesli uygulamalar ile oluşabilecek alternatif durumları yazımızın içine katmayı unutmadık. Sizin için gayet güzel tavsiyeleri de yazımıza ekledik.

Among Us Ne Kadar İnternet Yer

Oyun genel anlamda online yani çevrimiçi olarak oynanması üzerine tasarlandığı için ana kullanım odağı internet olmuş diyebilirim. Ancak çoğu oyun hakkında da geçerli olması üzerine şunu söyleyebilirim ki bilgisayar ya da mobil oyunlar videolar veya yayınlara göre çok daha az internet yiyorlar. Mesela 1080p bir video izlerken dakika başına 23 Mb internet kullanıyorsanız oyunda ortalama değerler ise saat başına 200 Mb falan olur diye tahmin ediyorum. Ancak bu değer oyundan oyuna göre farklılık gösterecektir. Şu şekilde bir açıklama yapayım ki GTA 5 gibi büyük bir oyunda bile bir saat süre zarfında yaklaşık 500 Mb internet kullanılmış. Among Us oynarken ise özellikleri düşük olduğu için çok daha az internet yiyor. Among Us saat başına yaklaşık 6 Mb internet kullanması ile yüzümüzü oldukça güldürdü.

Among Us ne kadar internet yer
Among Us ne kadar internet yer

İsteğe Bağlı Oluşan Durumlar

Yalnız yukarıda bahsettiğimiz kısımda değerlendirmemizi sadece oyun içerisinde bulunan içerikler üzerine yapmıştık. Yani arkadaşlar ile oynarken sadece sohbet kısmını yazarak kullanmayı ya da birbirine yakın olarak oynamayı ve burada birbiriniz ile konuşarak değerlendirmeleri varsaydığımız için yukarıda bulunan internet düzeyi çıktı. Mesela siz Discord veya herhangi bir konuşma programını kullanırsanız internet kullanımı artacaktır. Discord üzerinden biri ile sesli görüşme yaptığınız zaman dakikalık 500 KB ile 1 MB arasında internet harcıyorsunuz. Kişi sayısının artmasına bağlı olarak bu sayı artış gösterebiliyor. Among Us internet kullanımının üzerine bunu ekleyip kullanıma bağlı olarak farklı bir hesap yapabilirsiniz.

Öneriler

Oyunu oynarken Ping yani gecikme ve donmalar olmaması için iyi bir internet ile oyuna girmeniz iyi olacaktır. Hem de insanlar ile konuşarak oynarsanız hem daha keyifli hem de daha rahat biçimde suçlu olan kişiyi bulabilirsiniz. Daha doğrusu bu şekilde iletişim güçlenecektir. Eğer oyunu indirme kısmını merak edenler varsa korkmasınlar oyun sadece 65 MB olduğu için rahat biçimde telefonunuza indirebilirsiniz. Among Us ne kadar internet yer yazımızın sonuna geldik yazı hakkında fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca Among Us hileleri hakkında olan yazımıza bir bakın derim sizin için baya faydalı olacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here