Bannerlord Bayrak Yapma! (Programsız)

0
229
Bannerlord Bayrak Yapma

10 yıl aradan sonra çıkan yeni Mount and Blade oyunu Bannerlord yenilikleri ve gelen güncellemeleri ile oyuncularını şaşırtmaya devam ediyor. Bu yeniliklerden birisi de oyuncular artık oyun içindeki bayraklarını istedikleri gibi tasarlayabilir. Bannerlord bayrak yapma nasıl oluyor gelin bir bakalım.

Bayrak(Banner) Nedir?

Mount and Blade 2 Bannerlord bildiğiniz üzere orta çağ temalı bir aksiyon RPG oyunudur. Oyuncular oyun içinde kendi klanını, hanedanını ve krallığını istediği gibi kurup yönetebilir. Ve oyun içindeki her hanedanın kendine ait bir bayrağı vardır. Bu bayraklar hanedanın gücünü simgeler ve hanedanınızın her üyesi bu bayrağı taşıyarak sizi temsil eder. Bu yüzden bayrak yapmak her oyuncu için önemli ve keyifli bir hadisedir. Ancak oyun içinde kişinin hayal gücünü yansıtabileceği yeterli bayrak tasarımları bulunmamaktadır. Ama bir Reddit kullanıcısı yaptığı site ile Bannerlord’da programsız şekilde oyuncuların bayrak yapmasına olanak tanıyor.

Bannerlord Bayrak Yapma Ekranı
Burada gördüğünüz editörden bayrak tasarımı yapılıyor.

Bayrak Nasıl Yapılır?

Bayrağınızı tasarlamak için öncelikle bayrak yapma editörüne gitmeniz lazımSiteye girdikten sonra ufak denemeler yaparak nasıl kullanıldığını kolayca öğrenebilirsiniz, bu biraz zaman alabilir. Bayrağınızda oyun içindeki sembolleri istediğiniz gibi şeklini, boyutunu ve rengini ayarlayarak kullanabilirsiniz. En sonunda biraz zaman geçirdiniz eklemeler, çıkarmalar yaptınız ve aklınıza yatan bayrağı tasarladınız. Bundan sonra bayrak penceresinin altındaki copy code butonuna basarak veya kodun üstüne tıklayıp CTRL-C yaparak kodu kopyalayın. Şimdi yapmanız gereken bayrağı oyuna aktarmak.

Bayrak Oyuna Nasıl Aktarılır?

Kodu kopyaladıktan sonra Bannerlord’u açın ve oyununuzu yükleyin. Harita görünümündeyken B tuşuna basın ve bayrak yapma ekranını açın. Bundan sonrası biraz zor olacakmış gibi görünebilir ama yapmanız gereken tek şey CTRL-V ye basarak kodu yapıştırmak. Herhangi bir oyun dosyasını değiştirmeden veya program yüklemeden sadece oyun içinde bayrak yapma ekranı açıkken kodu yapıştırarak bayrağınızı değiştirdiniz. İşte Bannerlord bayrak yapma bu kadar kolay! Artık kendi yaptığınız bayrak ile seferinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer Mount and Blade 2 Bannerlord’da kasma sorunu yaşıyorsanız yazdığımız yazıya göz atabilirsiniz. Umarım sizler için faydalı bir rehber olmuştur iyi eğlenceler Oyunoxs okurları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here