Bannerlord Türkçe Yama Nasıl Yapılır? (Mount & Blade 2)

0
173
Bannerlord Türkçe Yama

Çoğu oyuncu tayfası tarafından merak edilen ve sorular gelen bir konu olan Mount&Blade 2 Bannerlord Türkçe yama konusunu anlatacağız. İlk olarak genel oyun yapısından bahsedeceğiz daha sonrasında ise yama hakkında bir genel bilgilendirme yapacağız. En son ise işlemlerin nasıl halledileceğini anlatacağız. Eğer bir sorunuz olursa yorumlar kısımına yazabilirsiniz.

M&B 2 Bannerlord Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’de oldukça popüler olan ve her Türk oyuncunun bir kere bile olsa gördüğü oyun serisinin şuan piyasada bulunan son oyunudur. 2008 yılında çıkan M&B Warband oyunundan sonra uzun süreler boyunca beklenmiş ve sonunda bu sene erken erişim olarak piyasadaki yerini almış. Steam’de satış rekorlarına ulaşan bu eşsiz oyun bir Türk firması olan TaleWorlds firması tarafından yapılmıştır. 2016 yılında Steam sayfası açılsa da senelerce çıkmaması onu hayranları için bir dalga konusu haline getirmiştir. Hem çoklu oyunculu hem de tek başınıza orta çağ temasında rol yaparak kaybolma şansınız varken bu oyunu bir kere deneyin derim.

Bannerlord Türkçe Yama
Son kısımda bahsettiğim ekran

Bannerlord Türkçe Yama Hakkında Genel Bilgi

Oyun yapısal olarak bir Türk firması tarafından geliştirildiği için elbette Türk oyuncu kitlesini düşünmeyi unutmamış. Oyunu tasarladıktan sonra oyuna Türkçe dil desteği getirmişler. Arayüz ve alt yazı olarak Türkçe seçebilme hakkınız var. Ancak seslendirme dili olarak yalnızca İngilizce koyulmuş. Bazı arkadaşlar bu saçma bir hareket diyebilir ancak bu başarı çünkü bu ürünü tüm dünya için tasarladıklarını anlatıyor ve satışları da başarıyı ortaya koyuyor. Ama bir Türkçe seslendirme hiç fena olmazdı. Bazı arkadaşlar bunun için mod koymaya hazırlanmışlardır bile.

Bannerlord Dil Değişimi

Oyunda Türkçe dil desteği olduğu için diğer dillere geçmek için yapılan ayarı anlatayım belki bir gün ihtiyacınız olur. İlk olarak oyuna giriş yapıyoruz. Daha sonra karşınıza çıkan oyun içi menüden ayarlar (settings) kısmına girin. Bu ekrandayken yukarıda bulunan kısımdan oynanış (gameplay) seçeneğini seçin. Sonra orada çıkan dilin üzerine basın oradan yapmak istediğiniz dili seçip kaydedersiniz ve oyununuz bundan sonra sizin seçmiş olduğunuz dil ile olacaktır. Ayrıca oynayacak oyun bulamadıysanız Goddess: Primal Chaos hakkında olan yazımıza bakmanızı tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here