Battle Royale ne demek? Battle Royale oyunları nelerdir?

0
143

Oyun dünyasına son zamanlarda Battle Royale oyunları damga vurdu. Peki Battle Royale ne demek? biliyor musunuz? Battle Royale oyunlar hangileri ve Battle Royale teması tam olarak nasıl sizler için açıkladık. Ayrıca sizin için Battle Royale oyunlarını listeledik.

Battle Royale ne demek?

Battle Royale tanımı ilk kez bir oyun modu olarak tanınmaya başladı. ARMA serisinde bulunan bu mod birçok oyuncuya çok kolay gelmekteydi. Buna rağmen insanların çoğunluğu Battle Royale modunda oynamaktaydı. Battle Royale’in konusu ise çok basit. Oyuncuların hepsi aynı adaya düşüyor ve savaşıyorlar. En sonda hayatta kalabilen oyuncu veya takım ise oyunu kazanıyor. Belki bu temanın fikri Açlık Oyunları adlı film serisinden bile düşünülmüş olabilir. O filmde de bu şekilde olaylar gelişmekte. Sizin için piyasada buluna Battle Royale temalı oyunları listeledik.

Minecraft: Hunger Games Modu

Battle Royale Oyunları Nelerdir?

Bu yazıyı okuyan oyuncuların %80’i eminim ki hayatında bir kez olsun Minecraft oynamıştır. Bir kaç yıl önce milyonlarca oyuncusu bulunan Minecraft birçok oyuncusunu kaybetmiş olsa da hala hatırı sayılır bir kitlesi bulunmakta. Bu oyunun çoğu serverinde ise Hunger Games modu bulunmaktaydı. Bu modun konusu ve işleyişi de tıpkı Battle Royale teması gibiydi.

Arma 3 Battle Royale Modu

Arma 3 Battle Royale modu

ARMA 3 için ilk Battle Royale modu yapımcısı diyebiliriz. Yaptığı bu mod sayesinde oyuncuları ilk kez Battle Royale teması ile tanıştırdılar. Ancak şu sıralar oyuncu kitlesi farklı oyunlara yöneldiği için oyuncu sayısı büyük bir düşüşte.

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds)

PUBG Battle Royale

 

Battle Royale temasının oyuncular arasında en fazla tanınmaya başladığı oyun PUBG oldu. PUBG özellile mobil platformu ile yakın zamanda 600 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı. Oyunun yapımcısı bu oyunu Twitch yayını esnasında tasarladı. Yayından gelen bağışlar ile birlikte bu projeyi hayata geçirdi.

Fortnite

Fortnite Battle Royale ne demek

Hatırlarsanız Fortnite ilk çıkış yaptığı sıralarda oyunda Battle Royale modu bulunmamaktaydı. Daha sonraları oyunu eklenen Battle Royale modu ücretsiz şekilde oyunculara sunuldu. Modun çıkışının ardından yayıncıların çoğunun Fortnite oynaması sebebiyle oyuncu kitlesinin çoğu Fortnite’a yönelmeye başladı.

Sizler için bu yazımızda Battle Royale kavramından bahsettik. Ayrıca örnek Battle Royale oyunlarını listeledik. Oyuncuların çoğunun kullandığı ama bir çoğunun anlamını bilmediği “GG” kelimesini sizler için araştırdık. Göz atabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar evde kalın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here