Brawl Stars Brawl Pass Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
159
brawl stars brawl pass

Brawl Stars Brawl Pass Nedir? Nasıl Kullanılır? Güzel bir sistem mi değil mi, avantajları ve dezavantajları nelerdir bunları inceleyeceğiz. Yeni gelen bu yapının detaylı bir değerlendirmesini ve işleniş biçimini anlatacağız. Eski olan sistem ile karşılaştıracağız hangi sistemin daha güzel veya kullanışlı olduğunu oyuncu gözünden belirleyeceğiz. Bu sistemin nereden geldiğine değineceğiz. Detaylarına geçelim.

Brawl Stars Kupa Sistemi

Oyunumuzda eskiden beri olan bu kupa sistemi zaman içerisinde bazı güncelleme ve geliştirmeler almıştır. Bu sistemde maçlarınızı kazanarak aynı zamanda kupa kazanıyorsunuz. Ayrıca bu kupaları kullanmak için bir kupa yolunuz bulunmakta. Kupa yolunuzda çeşitli hediyeler vardır. Bu hediyeler arasında karakterler, elmaslar ve mega kutular en büyük hediyeler sayılabilir. Karakterler oyun çeşitliliğini arttırmak için, elmaslar kozmetik harcamaları için, mega kutular ise içinde her şey çıkma ihtimali olduğundan kıymetlidirler. Bunu neden anlattığımı soranlar için bir sonraki paragrafta bağlantısını anlatacağım.

Brawl Stars Brawl Pass
Oyunun içerisinden bir kare

Brawl Stars Eski Görev Sistemi

Son güncellemeyle gelen Brawl Pass sisteminden, önce kullanılan sistemi anlatacağım. Yukarıda anlattığım kupa sistemi genel bütün oyunlarda bulunan pass sistemlerine çok benzediği için Brawl Stars yetkilileri görev sistemini Pass sistemi ile oluşturmamışlardı. Pass sistemi, belli görevler yaparak puan veya yıldız kazanarak aşamalı ödül topladığınız sistemdir. Supercell görev sistemine çok bir detay getiremedi ve sadece bir puan sistemi ile kutu açma sistemi getirdi. Yıldız jetonları büyük kutuları, jetonlar ise küçük kutuları açmaya yarıyordu. Maçları kazandığınızda bir miktar jeton kazanıyordunuz. Kaybettiğiniz zaman ise kazandığınıza göre daha az miktarda jeton alıyordunuz ve 100 jetona bir tane savaş kutusu açılıyordu. 10 yıldız jetonuna da bir tane büyük kutu açılıyordu. Basit bir sistemin yetersiz olduğunu anlayınca yeni sisteme geçildi.

Brawl Stars Brawl Pass
Brawl Pass sisteminin oyun içinden görüntüsü.

Brawl Stars Brawl Pass

Yeni gelen Brawl Pass eski sistemden daha detaylı ve hoş bir sistem olmuş. Bu sistemde jeton toplayarak aşama atlamaya çalışıyoruz. Yukarı tarafta gördüğünüz üzere her aşamada bir ödül bulunuyor. Free Pass siteminde daha düşük seviyeli ödüller varken Brawl Pass sisteminde daha değerli ödüller var. Brawl Pass sisteminin belli bir ücreti bulunmaktadır. Bu ücret elmas ile tahsil edilir. Mesela normal paketi 169 elmas iken +9 kademeli paketi 249 elmastır. Ayrıca bu pass sisteminde aşama geçmek için iki yol bulunuyor. Birincisi oyunun size verdiği görevleri yapmak. Örneğin; Piper ile elmas kapmacada 5 maç kazan. İkincisi ise oynadığınız her maçta cüzi bir miktarda size jeton vermesidir. Daha efektif ve güzel bir sistem olduğunu düşünüyorum. Bu sistemi rahatlıkla deneyebilirsiniz. Ayrıca Brawl Stars Elmas Hilesini merak ediyorsanız bu yazımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here