Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri (Mobil)

0
147
Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri (Mobil)

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri (Mobil) başlıklı yazımızda oyun hakkında genel bilgilendirme yaptık. Daha sonrasında ise sistem gereksinimlerini anlattık. Hem Android üzerinden gerekli olan minimum ve önerilen sistemi anlattık hem de İOS için aynı biçimde anlattık. Şimdi detaylara geçelim.

Call of Duty Mobile Hakkında Genel Bilgi

Call of Duty Mobile genel anlamda Call of Duty serisinin mobil platformlar için tasarlanmış hali olarak karşımıza çıkıyor. Battle-Royale modu ile PUBG Mobile ile kapışan bir oyun olarak mobil alanda gayet iyi bir başarıya ulaştı. Tencent Games firması tarafından tasarlanan oyun gayet hoş. FPP açısıyla oynanan shooter tarzı başarılı bir oyun olmuş. Zamanla yenilikler gelecektir ama optimizasyon konusunda oldukça gelişecektir.

 Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri

Genel anlamda keyifli bir oyun deneyimi yaşamak için benim önerim iyi bir mobil sistem almanız olacaktır. Eğer imkanınız kısıtlı ise yeterli özellikler ile oyununuzu oynayabilirsiniz. Ara sıra kasma sorunları falan yaşıyor olabilirsiniz. Tabi bu sorun ısınmadan kaynaklanan bir sorun olacak.

Android

Rakip sistemine göre biraz daha düşük performansa sahip olan Androidler daha yüksek RAM oranları ve sistemler isteyebiliyor.

Minimum Gereksinimler

Oyunu oynamak için 2 GB RAM ve Android 5.1 sürümlü bir sistem oyun oynamanız için yeterli olacaktır. 600 Mhz hızında ekran kartı ile 1.8 Ghz hızında olan bir işlemci ile oyuna girebilirsiniz.

Önerilen Gereksinimler

8 GB Ram ile Android 10 sürümlü bir sistem öneririm. 1000 Mhz hızında güzel bir ekran bileşeni ile 2.5 Ghz hızında olan bir işlemci kullanmanız size çok başarılı bir performans sağlayacaktır.

İOS

Kendisini Apple markasının ana odağı haline getiren işletim sistemi oldukça stabil çalışması ve performansı ile Androidlerin önüne geçmiştir. Daha iyi bir işletim sistemi olduğu net olarak belli olmaktadır.

Minimum Gereksinimler

İOS sistemlerde ise 9.0 sisteminde olursa ya da daha güncel versiyonları olursa telefonunuz kaldırır.

Önerilen Gereksinimler

Bence İphone 11 Pro Max alırsanız mükemmel bir deneyim ile keyif alarak oyun oynayabilirsiniz. Çok akıcı bir performans ile hoş grafikler eşliğinde tüm mobil oyunları oynayabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here