Cities Skylines Türkçe Yama Güncel 2020!

0
155
Cities Skylines Türkçe yama

Geçtiğimiz günlerde Epic Games firmasının bu oyunu ücretsiz biçimde vermesi üzerine çok fazla talep geldi. Bizde sizler için detaylı bir biçimde Cities Skylines Türkçe yama yapımını anlattık. Oyun içerisinde dili değiştirmek için uygulamanız gereken adımları da derledik.

Cities Skylines Dil Desteği

Bildiğiniz üzere bir çok yabancı yapımı oyunda Türkçe Dil desteğini göremiyoruz. Cities Skylines oyununun yapımcıları olan Colossal Order ve Tantalus Media oyunlarına Türkçe Dil desteği eklememişler. Eğer oyun yapımcılarının daha çok dil destekli oyunlar getirmesini istiyorsak korsan oyun almayıp oyun pazarımızı canlı tutmalıyız ki oyun yaparken Türkiye pazarı yapımcıların önem verdiği bir konumda olsun. Bu arada Watch Dogs 2 Türkçe yapımı hakkında olan yazımızla Watch Dogs 2’ye sahipseniz Türkçe oynayabilirsiniz.

Cities Skylines Türkçe yama
Cities Skylines Türkçe yama 

Cities Skylines Türkçe Yama İndirme ve Kurulum

İlk kısım olarak yamayı biz hazırlamadığımız için güvenilirlik düzeyini tam olarak bilmiyoruz. Ancak alt kısımda bulunan videoda arkadaş indirmiş ve kolayca kurmuş, sorun da yaşamamış. Bu nedenle bir şey olursa sorumlusu biz olarak görmeyin. İlk olarak Alfa çeviri sitesine girip oradan oyuna ait olan TR yama dosyasını indirmelisiniz. Daha sonra indirilenler kısmından o dosyayı kesip oyunun dosya konumuna girmelisiniz. Bunun için bilgisayarım kısmından program files, Epic Games dosya içerisinden oyunun dosyaları kısmına olmak üzere gireceksiniz. Girdiğiniz yerde bulunan files klasörüne girip onun içinde bulunan local bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. Bu klasör dil desteği klasörü olduğu için kestiğimiz dosyayı buraya yapıştırıp değiştir kısmını onaylıyoruz. Bu sayede dosya atılmış oluyor. Ancak oyunun dosyalarını bulamayan varsa oyunu açıp daha sonra görev yöneticisine girip dosya konumunu aç seçeneği ile ulaşabilir.

Aktif Hale Getirme ve Ayarlar

İlk olarak oyuna giriş yapmalısınız. Daha sonra ise “Play” kısmına basıp oyunun ana menüsüne gelmelisiniz. “Options” yazan kısma yani seçenekler kısmına girmelisiniz. Burada bulunan sol kısımdan “Gameplay” yanı oynanış üzerinde language kısmında diller bölümü açık olarak görünüyor oradan “Turkish” seçeneğini seçerek Türkçe olarak oyunun keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kaliteli paylaşımlar için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here