CS GO Başlatma Seçenekleri – FPS Artırma Yolları

0
148
CS GO Başlatma Seçenekleri En İyi Ayarları

CS GO Başlatma Seçenekleri genel olarak, CS GO‘ya giriş yaparken bir eylem gerçekleştirmesini söylemenize izin veren veya belirli bir ayarı zorlamanıza izin veren komutlardır.

CSGO Başlatma Seçenekleri (Launch Options) Nerede?

CS GO Başlatma seçenekleri şu şekilde açılır: Steam’e girin, CSGO’ya sağ tıklayın ve özelliklere girin. ‘Başlat Seçeneklerini Ayarla…’ düğmesine basın, bir kutu açılacaktır. Bu kutuya aşağıda vereceğimiz ve sizin kullanmak istediğiniz kodları yazmanız yeterli olacaktır. Aşağıda her komutla ilgili ayrıntı verdik.

CS GO Başlatma Seçenekleri Nelerdir

Kodlar Neler?

Console

Oyundaki konsolu açar.

Novid

CSGO açılırken Valve’a ait olan animasyonun gösterilmesini engeller.

Tickrate 128

Bu başlatma seçeneği ayarlanmadan botlarla çevrimdışı bir oyun oluşturursanız, oluşturulan sunucunun tickrate değeri 64 olacaktır. Bu başlatma seçeneği yazıldıysa, çevrimdışı sunuculardaki tickrate değeri her zaman 128’te çalışacaktır.

-refresh <rate> / -refreshrate <rate> / -freq <rate>

Monitörünüzü bu başlatma seçeneğiyle belirli bir yenileme hızında çalıştırmaya zorlayabilirsiniz. Bu, monitörlerin maksimum yenileme süresinin 60’dan yüksek olması durumunda mantıklı olur. Değilse ve bu başlatma seçeneğini 120’ye ayarladıysanız, monitörünüze ciddi şekilde zarar verebilirsiniz.

High

Bu, oyunu yüksek öncelikli modda başlatacaktır. Bu başlatma seçeneği, düşük düzeydeki bilgisayarlara sahip oyuncuların daha az gecikme ve fps’lerinin artmasına yardımcı olabilir, ancak bu garanti değildir. Bu başlatma seçeneğini test edebilirsiniz fakat herhangi bir iyileşme fark etmiyorsanız, bu başlatma seçeneğini tekrar kaldırmanızı tavsiye ederiz.

-thread [çekirdek sayısı]

CS GO’nun kullandığı çekirdek sayısını ayarlamanızı sağlar. Kapalı parantezli kısmını bilgisayarınızın işlemcisi kaç çekirdekli ise o şekilde doldurun. Performansınızda yükselme olacaktır fakat düşüş yaşarsanız bu ayarı başlatma seçeneklerinden silmeniz daha iyi olacaktır.

-fullscreen /-full

Bu başlatma seçeneği oyunu tam ekran modunda çalıştırmaya zorlar. -windowed / -window / -sw / -startwindowed seçeneği ile beraber ayarlanırsa, oyun bu başlatma seçeneğini yok sayacaktır.

-windowed / -window / -sw / -startwindowed

Bu oyunu pencereli modda çalıştırmaya zorlar. -full / -fullscreen seçeneği ile beraber ayarlanırsa, oyun bu başlatma seçeneğini yok sayacaktır.

d3d9ex

Oyunu DirectX 9 modunda çalıştırmaya zorlar. Yüksek performanslı bilgisayarlar için bir işe yaramasa da düşük performanslı bilgisayarlar için büyük bir fps artışı gözlemlenecektir. Ben orta düzey bir bilgisayar kullanıcısı olarak başlatma seçeneklerim şu şekilde: -novid -tickrate 128 -treads 2 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0 -d3d9ex. Aynı zamanda yüksek fps ve güzel bir oynanış için CS GO FPS Artırma yazımıza da göz atabilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here