CS GO Bunny Kodu Nedir? Nasıl Bunny Yapılır?

0
137
CS GO Bunny Kodu Nedir

CS GO Bunny Kodu, bir maç sırasında normalinden daha hızlı bir şekilde, aralıksız zıplayarak rount kazanmanızı ve daha çok eğlenmenizi sağlar. Bazı sunucularda bu hile olarak sayılmazken bazı sunucularda hile olarak sayılabiliyor dikkatli olmalısınız. Ayrıca rekabetçi modunda kod çalışmaz.

Bunny Hop Nedir?

Türkçe’ye çevrildiği zaman tavşan zıplayışı anlamına gelen, oyunlarda daha hızlı hareket etmenizi sağlayan oyun içi eklentidir. Bunny sırasında sürekli zıplamanız gerekir ve oyun içinde silahın sekme oranını artırır ve düşman sizin zıplama sesinizi rahatlıkla duyabilir. Fakat yapacağınız bunny size varmak istediğiniz noktaya daha hızlı ulaştırır.

Bunny Nasıl Yapılır?

Bunny ilk yapmaya çalışırken klavyedeki Space(zıplama) tuşu ile yapmaya çalışmışsınızdır fakat klavyeden yapılması oldukça zordur. Bir mouse ile bunu kolaylaştırabiliriz. Mousenin Orta tuşuna(tekerleğine) kodları ekleyerek mousenin Orta tuşunu(tekerleğini) ileri geri yaparak bunny yapmaya başlayabilirsiniz. Size vericeğim iki kodu konsola yapıştırın. Bu kodlar oyunda Space tuşu haricinde ekstradan mousenin Orta tuşu(tekerleği) ile zıplamanıza yarayacak ve bu sizin bunny yapmanızı kolaylaştırıcak.

  • bind mwheelup +jump
  •  bind mwheeldown +jump

CS GO Bunny Kodu Nasıl Etkinleştirilir

Kodları uyguladıktan sonra orta tuşu yukarı aşağı hareket ettirerek zıplayacaksınız. Mantık biraz zor olsa da çözünce işinize yarayacaktır. İlk önce yapmanız gereken en önemli şey bunny yaparken “w” yani yürüme tuşunu kullanmamanız. Yürüme tuşu bizim zıplamamızı zorlaştırıyor yani düzgün zıplayamıyoruz. “W” basarak giderken faremizin orta tuşu ile zıplıyoruz “w” tuşundan elimizi çekiyoruz ve fareyi sağa doğru çevirirken klavyede “a” tuşuna basıyoruz fareyi sola doğru çeviriken ise “d” harfine basıyoruz. Sürekli sağ sol yaparak yavaş yavaş hızlanıyoruz. Eğer bunny yaparken hızlanamıyorsanız doğru zamanda zıplayamamanızdandır. Doğru zamanda zıplamanız için ilk önce kısa kısa antrenmanlar yaparak kendinizi geliştirmelisiniz. Doğru zamanlamayı çözdüğünüzde daha kolay şekilde uzun süreli bunny yapabilme yeteğini kazanmış olacaksınız. Ayrıca bunny yapmak için özel oluşturulan bunnyhop adındaki atölye haritaları ve topluluk sunucularında kendinizi geliştirebilirsiniz.

CS GO Bunny Kodu Nedir? Bunny Nasıl Açılır?

Öncelikle ayarlara girip oyun sekmesine tıklamanız gerekiyor. En başta gelen kısımda Geliştirici Konsolu Etkinleştir ayarını evet olarak ayarlıyoruz.  Sonrasında kendi oluşturmuş olduğunuz bir sunucuya giriş yapmanız gerekiyor. Ardından (é) tuşuna basarak konsola erişim sağlıyoruz. Açılan konsola sv_autobunnyhopping 1 yazıyoruz ve bunny açılmış oluyor. CS GO Crosshair ayarlaması yapmayı öğrenmek için yazımıza göz atmayı unutmayın. İyi Oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here