CS GO İsim Değiştirme Nasıl Yapılır? Güncel 2020

0
170
cs go isim değiştirme

İlk olarak genel anlamda bir çok FPS oyunlarının ücretsiz biçimde oynanması üzerine CS için çok fazla rakip oluştu. Bu durumun can sıkıcı olması nedeniyle Valve yani CS GO yapımcıları radikal bir karar alarak oyunun ücretsiz bir hale getirdiler ancak Prime Status denilen özel paralı versiyonu ile diğer satın alanları korudular. Ancak bu ücretsiz olma durumu yeni oyuncular için sorular oluşturdu bizde sitemizde CS GO isim değiştirme gibi soruları cevapladık.

CS GO Profil Yapısı

Yukarıda yazılan kısımda bahsettiğim gibi CS GO Valve adlı bir Fransız firmasının yaptığı bir FPS video oyunudur. Ayrıca Half-Life gibi bazı önemli oyunlarında bizzat yapımcısı ve yayıncısıdır. Yakın zaman da ücretsiz oyun dağıtmasıyla bilinen Epic Games firması gibi bir oyun platformu bulunan bu firma Steam isimli platformu ile bu platformlar arasında birinci geliyor. Elbette kendi oyunlarını giriş yapmanız için bir adet Steam hesabına ihtiyacınız oluyor ve bu hesap sayesinde oyuna giriş yapabiliyor ve indirebiliyorsunuz. Oyun içerisinde bulunan hesabınız ile Steam hesabınız aynı altyapı üzerine kullanılma sistemine dayanıyor. Bu nedenle sizin profil fotoğrafınız veya kullanıcı isminiz yani takma adınız. Oyun içerisinde bulunan desenler ve çeşitli aksesuarların olduğu envanter de tıpkı diğer özellikler gibi Steam üzerinde bulunan envanter ile bağıntılı olmaktadır. Bu nedenle isim değiştirme işlemi için ilk olarak Steam hesabınızda yani profilinizde bulunan takma adı değiştirmelisiniz.

cs go isim değiştirme

Önemli Uyarılar

Ancak şunu unutmayın ki Steam adınız derken hesabınıza giriş yaparken kullandığınız kullanıcı adı olanı anlatmıyorum. Profilinize girdiğiniz zaman profil resminizin yanında yazan ismi ya da sağ üst kösede bulunan ismi bahsediyorum. Sizin kullanıcı adınız ile takma adınızı farklı olarak kullanılabiliyor. Bu nedenle karıştırmanızı istemeyiz. Ayrıca çok isim değiştiren arkadaşlarınız varsa profillerinde bulunan adının yanındaki ok yapısına basarak önceki adlarına ulaşabilirsiniz. Bu özelliği isterse arkadaşınız kapatabilir.

CS GO İsim Değiştirme

CS GO isim değiştirme konusu oldukça basit bir konu aslında. 2 dakika içerisinde rahat adınızı değiştirebilirsiniz ve art arda değiştirme hakkına sahipsiniz. Ayrıca başkaları ile aynı profil adına sahip olabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken profile basıp buradan profili düzenle demek. Daha sonra burada bulunan profil adınızı istediğiniz isimi yapıp altında bulunan kaydet tuşuna basmalısınız. CS GO Ağına bağlanamıyor hatasının çözümü hakkında olan yazımıza bakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here