CS GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası

0
154
CS GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası

CS GO hepimiz için kimi zaman çekilmez olsa da vazgeçilmez olmuş bir oyundur. Bu çekilmez olaylarının başında hileler ve sonrasından FPS  ve ping gelmekte. Hileler için size sunabileceğimiz bir çözüm olmasa da FPS artırma ve ping düşürme yazılarımıza bakıp onları minimum rahatsız edici seviyeye indirebilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere yine sinir bozucu olan CS GO istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatası ve bu hatanın çözümü hakkında bilgiler vereceğiz.

CS GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Neden Çıkar?

CS GO istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatasının ana sebebi oyuna yeni bir güncelleme gelmiş olması ve sizin oyununuzun güncel olmamasıdır. Ancak bunun yanında bazı farklı nedenlerden de oluşabiliyor. Bu hatayı aldığınızda direkt olarak oyunu güncellemek isteyebilirsiniz ama oyununuzun güncel olduğunu fark edince hataya çözüm bulamayabilirsiniz. Bunun tek bir çözüm yolu var çözüm yolu için yazıyı okumaya devam edin

İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Çözümü

CS GO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası güncel çözümü için aşağıda maddeler halinde yazdığımız çözüm adımlarını doğru bir şekilde uygulamalısınız.

  • Steam platformuna girin ve oturumunuzu açın.
  • Kütüphane bölümüne girin ve orada yer alan CS GO’nun üstüne gelin ve sağ tık yapıp özelliklere tıklayınız.
  • Sonrasında açılan ekranda üst kısımda yer alan Betalar kısmına girin.
  • Karşınıza çıkan ekranda girmek istediğiniz betayı soracak, siz hiçbiri seçeneğine tıklayınız.
  • Oyuna yeniden giriş yapınız.

Bu adımları doğru bir şekilde uygulamanız durumunda hatanız yüzde doksan dokuz ihtimalle çözülmüş olacaktır. Eğer sorun çözülmemiş ve farklı bir sorun çıkmış olur ise sitemizden diğer hatalar için çözüm arayabilirsiniz. Ancak hala aynı hatayı alıyorsanız elimizden bir şey gelememekte bu noktada Valve’e e-posta veya farklı yollarla sorununuzu bildirip geri dönüş beklemelisiniz.

CS GO Kısa Tarihi

Counter-Strike: Global Offensive’in geliştirilmesine Valve tarafından Mart 2010’da başlanmış olup kapalı beta sürümünden sonra 21 Ağustos 2012 tarihinde Steam üzerinden satışları başlamıştır. Valve, oyundaki hileleri önlemek amacıyla Valve Anti-Cheat (VAC) sistemini geliştirmiştir. Bu sistem sayesinde hileyle oyuna giren oyuncular otomatik olarak oyundan atılmakta ve süresiz olarak, Counter-Strike: Global Offensive’i oynamaları engellenmektedir. Oyunda bulunan Dust2 haritası oyunun çıktığı günden bu yana küçük değişiklerle tasarımını koruyordu ancak 1.36.0.6 sürümünden sonra 1.36.0.7 güncellemesiyle tamamen yeni bir tasarımla oyunculara sunuldu. Ve eski görünümlü Dust2 haritası atölyeden hâlâ indirilip oynanabilmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here