CS GO Karşı Takımla Konuşma Kodu Nedir?

0
162
cs go karşı takımla konuşma kodu

CS GO oynarken çoğu oyuncunun arkadaşlarıyla oynarken merak ettiği şey oyun içinden arkadaşlarıyla konuşmak. CS GO karşı takımla konuşma kodu adlı bu yazımızda bu kodu nasıl kullanacağınız anlatacağız.

CS GO Karşı Takımla Konuşma Kodu Nereye Yazılır

Bahsedeceğimiz kod aslında 4 adet kod içeriyor. Bu kodları konsol üzerinden oyunda iken yazmanız gerekiyor. İlk olarak konsolu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için  ayarlara girin. Oyun ayarlarına tıklayın. En üstteki bölümün (Oyun Yazan Bölüm) en altındaki seçeneği olan Geliştirici Konsolunu Etkinleştir‘i evet olarak değiştirin. ” (é yazan, genelde tab tuşunun üstünde olan) tuşa bastığınızda konsolunuz açılacaktır. Ardından arkadaşlarınızla veya botlarla bir maç açın. Konsolu açıp “sv_cheats 1” yazıp hileleri etkinleştirin (bunun için sunucunun sizin tarafınızdan açılmış olması gerekiyor ya da sunucuyu arkadaşınız açtıysa o da yazabilir).

Karşı Takımla Konuşma Kodu

Cs go oyunu içerisinde konuşmalarda karşı takımı duymak isteyenler ve duyamama sorunu ile karşılaşanlar olabilir. Cs Go Karşı Takımla Konuşma Kodu sadece kod girişi açık serverlarda yapılmaktadır. Rekabetçi ve eğlence modlarında buna izin verilmez. Yani kendi serverınız var ve kodlara izin verdiyseniz insanları karşı takımla çok rahat bir şekilde konulabilir. Ama kapalıysa bu durumdan yararlanamazlar, aşağıda vereceğim kodlar ile karşı takımla konuşabilirsiniz. Verilen kodlar oyun içerisinde konsola girerek kullanılabildiği gibi cs go dosya dizinine girerek csgo/cfg bölümündeki gamemode_casual_server.cfg dosyasının içine yazılarak da aktif edilebilir.

cs go karşı takımla konuşma kodu

Bu kodun çalışması için öncelikle karşı takımdaki yaşayanlar ile konuşma kodu olan  sv_talk_enemy_living 1 kodunu yazmalısınız. Ardından karşı takımdaki ölüler ile konuşma kodu olan sv_talk_enemy_dead 1 kodunu yazmalısınız. Sonrasında  sv_alltalk 1 kodunu ve hemen bu koddan sonra ise sv_full_alltalk 1 kodunu yazmalısınız. Bu adımları doğru takip etmeniz durumunda işe yarayacaktır.

Karşı Takımla Konuşma Kodu Ne İşe Yarar

Karşı takımla konuşma kodunu arkadaşlarınız ile Discord, Skype veya herhangi bir platform üzerinden konuşmuyor iken ısınmak veya 1v1 atmak vb. şeyler için girdiğiniz zaman arkadaşınız karşı takıma geçmiş olsa bile sesli iletişime geçmenize yarar. Bu tarz merak ettiğiniz CS GO kodlarından anında haberdar olmak E-Bülten‘e kayıt olabilirsiniz. Aynı zamanda CS GO Bunny Kodu yazımızı da incelemeyi unutmayın. İyi Oyunlar Oyunoxs okurları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here