CS GO Kendini Kickleme İşlemi Nasıl Yapılır?

0
187
cs go kendini kickleme

Çoğumuz CS GO oynayacağımız zaman rekabetçi mod oynarız. Rekabetçi modda takımı rahatsız eden kötü oynayan kişiler geldiğinde ise onları takımdan atma oylaması başlatırız ve yeterli oyu toplarsak onları takımdan atarız. Ancak bazen de bizim işimiz çıkar, oyundan çıkmak zorunda kalırız ve sonucunda da kısa süre de olsa ban yeriz. İşte bunun için CS GO kendini kickleme kodunu bulup sizler için bu yazımızda bahsettik.

CS GO Oyuncu Kickleme

CS GO oynarken hepimizin başına gelen ve çok sinir bozucu olan troll veya çok fazla konuşup dikkat dağıtan takım arkadaşı çekilmez bir hal alabilir. Bunun çok basit bir çözüm yolu var. O oyuncuyu takımdan atma oylaması yaparak maça onsuz devam etmektir. Ancak şunu unutmayın ki eğer bir oyuncuyu atmak istiyorsanız öncelikle takımın geri kalanının da sizi destekliyor olması lazım. Örneğin 3 kişi evet oyu verir ve 2 kişi hayır oyu verirse oylama iptal olur ve oyuncu atılmaz.

 cs go kendini kickleme kodu

Bu durum 4 kişi kalmış bir takımda da aynı şekilde işler. Yani atmak istediğiniz oyuncu dışında herkesin başlattığınız oylamaya evet oyu vermesi gerekmektedir. Peki bu oylama nasıl başlatılır sorusunu gelecek olursak. Oylamayı başlatmak için öncelikle ESC tuşuna basıp menü ekranına geliyoruz. Sol üstte bulunan tik işaretine tıklayıp oyuncu atma seçeneğine tıkladıktan sonra atmak istediğiniz oyuncunun ismini seçerek oylamayı başlatabiliyorsunuz.

CS GO Kendini Kickleme Kodu

Yapmanız gerekenler başka oyuncuyu atmaktan biraz daha karmaşık. Öncelikle geliştirici konsolu açarak status yazıp Enter’a basmanız lazım. Ardından karşınıza server’da oynayın kişilerin isimleri ve isimlerin yanında numaraları bulunmaktadır. Buradan kendi isminizi bulup yanındaki numarayı kopyalıyorsunuz. Tekrar geliştirici konsolu açıp callvote kick kendi numaranızı yazıyor ve Enter’a tıklıyorsunuz. Örneğin ‘callvote kick 12313’. Bu işlemleri yaptıktan sonra atma oylamanız başlamış olur.

Kendimi Kicletirsem Ban Yer Miyim?

Diyelim ki takımınız çok kötü veya acilen gitmeniz gerekiyor ve yukarıda anlattığımız CS GO kendini kickleme kodunu kullandınız. Bu kodu kullandıktan sonra ban yer miyim diye merak ediyorsanız kesinlikle ban yemezsiniz. Ayrıca oyuna girmeden önce antrenman yapmak istiyorsanız Smoke Çalışma Kodları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here