CS GO Mouse Ayarları En İyi Nasıl Yapılır?

1
137

CS GO Mouse ayarları oyun oynayışınızı yüksek oranda etkileyen bir ayardır. Bu ayarları doğru yapmak size büyük avantajlar sağlar. Bu ayar dışında crosshair ayarlama da önemli rol oynar. Fakat şimdi önceliğimiz CS GO Mouse ayarları. İşte bu yüzden bu yazımızda bu ayarlar nasıl yapılır bundan bahsettik.

DPI Ayarları Nasıl Yapılır?

İnce ayarlara DPI’dan başlayalım. DPI (Dot per Inch), fiziksel fare donanımınızla ekranda gördüğünüz fare imlecinin arasındaki bağlantının hesaplanmasıyla ilgilidir. Elinizle farenizi hareket ettirdiğinizde, 1-inch mesafede farenin ne kadar bilgi aktaracağını söyler ve DPI değerini arttırdıkça aktarılan bilgiyle birlikte ekranınızdaki fare de daha hızlı hareket etmeye başlar. Profesyonel oyuncuların neredeyse hepsinin 400DPI hızında oynadığını görebilirsiniz. Bu da oyun içi hassaslık ayarında 2.2’ye tekabül etmekte. Fakat aralarından bazı oyuncuların, 800DPI ile yani oyun içi ayarlarda 1.1 olarak görebileceğiniz hızlarla oynamakta. Peki aradaki 400DPI ne işe yarar?

USB Rate

USB Rate, farenin bilgisayara veri gönderme hızını gösterir. Oyuncular arasında 500 ve 1000 olmak üzere iki farklı ayar kullandığını görebilirsiniz. Her ne kadar 1000 hızında veriler bilgisayara daha hızlı aktarılsa da kullanılan farenin markası, modeli ve USB kablosunun türü tüm bunları değiştirebilir. Yine de temelde iki ayardan birini seçmenin, size herhangi profesyonel katkısı olmayacağını söyleyebiliriz.

Oyun İçi Hız Hassasiyeti

CS:GO’nun ayarlar bölümünden yaptığınız ya da komutlarla girdiğiniz hız ayarlarında genellikle her oyuncu bambaşka değerler seçer. Fakat çoğu oyuncunun çok yüksek hız hassasiyeti değerlerinde oynadığının da altını çizmeden geçmeyelim. Hatta profesyonel oyuncular arasında 5.0 gibi uçuk kaçık hassasiyet oranlarına ulaşanlar bile görebilirsiniz. Burada tamamen size en uygun olanını bulmakla ilgili bir durum söz konusu. DPI, USB Rate derken, oyun içi hassasiyeti tek tek denemeniz gerekebilir. Tüm bunlarla birlikte bir ayara alıştıktan sonra o ayar 5.0 bile olsa size en uygunu o gelecektir.

CS GO Mouse Ayarları Nasıl Yapılır
CS GO mouse hassasiyeti ayarı console kodu

Zoom Hassasiyeti

Hangi hızda zoom yapacağınıza karar verdiğiniz bu ayarda, açıkça görebileceğiniz gibi 1.0 “altın sayı” kıvamında herkes tarafından kullanılmış. Fakat bunlar arasında FaZe oyuncusu Niko, 0.8 kullanmayı tercih etmiş. Yani Niko, diğer oyunculara göre çok daha yavaş zoom açıp kapatmak istiyor. Arada sırada AWP de kullandığını bildiğimiz Niko’nun kararı, muhtemelen kullandığı diğer hassasiyet oranlarıyla orantılı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here