CS GO Overwatch İleri Sarma İşlemi Nasıl Yapılır?

0
160
CS GO Overwatch ileri sarma

CS GO bildiğiniz gibi farklı bir sistem kullanıyor ve bu sistem ile ban atma işlemlerini gerçekleştiriyor. Bizde araştırdık ve overwatch sistemini genel olarak anlattıktan sonra işlerini kolaylaştıracak bilgiler verdik. Ayrıca CS GO Overwatch ileri sarma işlemi ve geri sarma işlemi gibi hareketlerin nasıl yapıldığını anlattık.

Overwatch Sistemi Hakkında Genel Bilgi

Bu Counter Strike Global Offensive oyununda bulunan bir oyun izleme sistemi olarak tasarlanmış. Ancak burada izlerken kendi oyunlarınız ağırlıklı değil başka oyuncuların oyunları olarak bu oyunları izliyorsunuz. Elbette bu izleme özelliği her oyuncu için mevcut bir özellik değil. Zaten öyle bir özellik olsaydı hiçbir şekilde işlevini yerine getiremezdi. Bu sistemde oyunları biraz daha kısaltarak izliyorsunuz ve kişilerin isimleri açık bir biçimde görünmüyor. The suspect yani şüpheli olarak adamın adını görüyorsunuz. Bu overwatch sistemine girmek için en az 100 tane maç kazanmış olmanız gerekiyor. Önünüze izlenecek video gelme ihtimali ise sizin kararlarınızın doğruluğu ve hile oranına göre değişiyor.

CS GO Overwatch ileri sarma
shift+f2 ile açılan eklenti

Overwatch Sisteminin Amacı

Bulunan bu sistem her rekabetçi oyunda bulunan bir sorun olan hileci oyuncu sorununu çözmek için kurulmuştur. Kişilerin report yani şikayetleri çok ise overwatch sistemine düşüyor ve burada bazı oyuncular tarafından değerlendirilmesi yapıldıktan sonra karar veriliyor. Duruma bağlı olarak bir hafta, yarım saat, VAC ban yeme ihtimali oluyor. Bu sistem sayesinde oyun hilelerden temizlenmiş hale geliyor. İnsanların oyun zevkini daha artırmayı  ve oyuncu çekmeyi sağlıyor. Elbette ne kadar başarılı bir sistem değerlendirmek lazım. Ayrıca merak edenler için CS GO Ücretsiz oynanıyor mu? sorusunun cevabını buraya bırakıyorum.

CS GO Overwatch İleri Sarma Gibi İşlemlerin Yapımı

Delilleri indirip oyunu izlemeye başladıktan sonra Shift+f2 kombinasyonunu kullanarak video ayar menüsünü açabilirsiniz. Bu menü içerisinde ileri sarma, durdurma, geri sarma gibi eylemleri rahat bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek ihtimalle ilk öneri çalışır ancak çalışmadı diyelim, o zaman ESC tuşunun altında bulunan tuhaf (é) tuşuna basarak konsolu açıp konsola “demoui” yazarak ileri sarma işlemini yapabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here