CS GO Radar Ayarları – Radar Rehberi 2020

0
191
CS GO Radar Ayarları nasıl yapılır

Bir çok Counter Strike – Global Offensive oyuncusu CS GO Radar Ayarları nasıl yapılır merak ediyor. İyi oynamak isteyen çoğu oyuncu bu tür oyun içinde işe yarayacak oyun ayarlarını bilmek istiyor. İstemekte de haklılar. İsterseniz sizlere CS GO Radar Ayarları hakkında biraz bilgi verelim.

Radar Nedir? Ne İşe Yarar?

İlk olarak Radar nedir ve ne işe yarar? sorularını cevaplayalım. Radar birçok First Person Shooter (FPS) oyununda bulunan ve belirli eşyaları adamları veya yaratıkları görmemizi sağlayan bir aygıt olmaktadır. Radar çok fazla önemsenmese de oyun içindeki en önemli şeyler arasına girer. Bunun sebebi sizin oyuncu gözünün ile göremediğiniz adamları veya yaratıkları radar yoluyla görebilmenizdir. Birçok oyunda ise  bu özelliği çok kullanılır. Counter Strike – Global Offensive oyununda yani kısaltılmış ismi ile CS GO oyununda atılan flash (kör edici bomba) ile adamları görebilirsiniz veya takım arkadaşınız görür ve size bunu bildirmez ise radar yardımı ile siz görebilirsiniz.

Nasıl Ayarlanır?

Her oyunda bulunan bu radar CS GO versiyonunda kendinize göre ayarlanabilmektedir. İşte sizlere çoğu oyuncunun kullandığı radar ayarları. Bu ayarları sırasıyla yapmanız önemlidir.

 1. cl_radar_always_centered 0 
 2. cl_radar_scale 0.5 (Kullandığımız bu kod, oyundaki radarın içindeki haritanın küçüklüğünü veya büyüklüğünü ayarlama işinde yardımcı oluyor. Kodun son kısmında bulunan rakamları ne kadar küçük yaparsanız harita o kadar küçük olur. Kodun son kısmında bulunan rakamları ne kadar büyük yaparsanız, haritaya o kadar hakim olursunuz.)
 3. cl_hud_radar_scale 1.15 (Bu kod, radarın büyüklüğünü ve küçüklüğünü ayarlamanızı sağlar.)
 4. cl_radar_icon_scale_min 1 (Bu kod radardaki arkadaşlarınızın, rakiplerin, bombaların büyüklüğünü ve küçüklüğüne hakim olmanızı sağlar.)
 5. cl_radar_rotate (Radarın sizinle birlikte dönmesini istemezseniz 0, isterseniz 1.)
cs go radar ayarları nasıl ayarlanır
Oyundan bir Görüntü

Özellikleri

 • Daima sabit ve merkezlenmiş radar.
 • Tüm haritaya hakim olabileceğiniz radar.
 • Daha büyük radar.
 • Daha büyük simgeler. (Eğer bu simgeleri büyük kullanırsanız, rakiplerinizi bombayı daha iyi görürsünüz.)
 • Bütün harita.

Eğer bu ayarları beğenmediyseniz oyunun orjinal haline dönebilirsiniz.

Orjinal Ayarlar:

 • cl_radar_always_centered “1”
 • cl_radar_scale “0.7”
 • cl_hud_radar_scale “1”
 • cl_radar_icon_scale_min “0.6”
 • cl_radar_rotate “1”
 • cl_radar_square_with_scoreboard “1”

 Uyarı: Bu ayarları tek tek yapmanız gerekmektedir.

Eğer radar ayarlarınızı yaptıysanız ve sırada fps gösterme ayarları var diyorsanız, sizler için CS GO Fps Gösterme ayarlarını gösterdik. Göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here