CS GO Restart Kodu Nasıl Kullanılır? Nedir?

0
165
CS GO restart kodu

CS GO restart kodu hakkında birçok oyuncu tarafından sorular geliyordu. Bizde bu sorulara cevap niteliğinde olarak bu yazımızı hazırladık. Genel anlamda bu kodu nereye yazacağınızı ve nasıl yazacağınızı sizler için açıkladık. Bu kodun ne olduğunu ve bunun gibi bazı pratik olan kodların ne olduğunu sizin için derledik.

CS GO Restart Kodu Nasıl Yazılır?

Bu kodları yazmanız için oyun içerisinde bulunan bir ayarı değiştirmeniz gerekiyor. Bu ayar sizin konsol açmanızı sağlayan bir eklenti olacak. Çünkü bu kodları açtığınız konsol üzerinden yazmalısınız. Bu konsolu açmak için ayarlardan oyun ayarları kısmına girip geliştirici konsolunu etkinleştir işlemini aktif hale getirmelisiniz. Daha sonra ise kendi kurduğunuz ya da özel bir maç üzerinden bu konsolu ve komutları kullanabilirsiniz. ESC tuşunun altında bulunan é tuşu ile bu konsolu açıp bulunan boşluğa bu kodu girmelisiniz. Kodu girdiğiniz zaman yaklaşık 1 saniye içerisinde bulunduğunuz maç sıfır-sıfır skor ile yeniden başlayacaktır. Konsola mp_restartgame 1  yazmanız maçın yeniden başlaması için yeterli olacaktır. Ayrıca CS GO Antrenman komutları hakkında olan yazımıza bakabilirsiniz. Oldukça faydalı bilgiler karşınıza gelecektir bence bir bakın derim.

CS GO restart kodu
CS GO restart kodu

Kodlar Hakkında Genel Bilgi

Bu kodlar yalnızca bu tarz işler için değil birçok faydalı iş için konulabiliyor. En ilgi çeken konulardan biri ise elinize bir bıçak almak için veya merminin izini takip etmek için kullanılan komut kodları oldukça pratik yani kullanışlı oluyor. Hem de arkadaşlarınıza şaka yapma amaçlı kodlarda bulunuyor. Mesela aim hack kodu dediğimiz otomatik kafaya vurma kodu ya da duvar arkası görme kodu en çok bilinenleri diyebilirim. Ancak en gizli olanı ise silahların tepmesini kapatan kod olacaktır sizin için çok başarılı bir troll aracı olabilir.

İşe Yarar Komutlar

 • sv_cheats 1 : Komutları yazmadan önce hileleri açmanız lazım. Bu komut hileleri açmanıza yarar.
 • mp_restartgame 1 : Oyun yeniden başlar.
 • bot_kick : Oyundaki tüm botlar ölür.
 • mp_warmup_end : Isınma süresini bitirir.
 • mp_maxmoney (herhangi bir sayı) : En fazla para limitini (herhangi bir sayı) yapar.
 • mp_startmoney (herhangi bir sayı) : Başlangıç parasını (herhangi bir sayı) yapar.
 • sv_infinite_ammo 1 : Sınırsız mermi ve bomba verir.
 • sv_infinite_ammo 2. Sınırsız bomba ve mermi verir fakat reload yapmanız gerekir.
 • god : Ölümsüz olursunuz.
 • noclip : Uçarsınız. (ayrıca bunu sürekli yazmaktansa konsola “Bind (herhangi bir tuş) noclip” yazarsanız o tuşa basınca uçarsınız)
 •  r_drawothermodels 2 : Duvar arkası görme hilesi açar. 1 yaparsanız kapatır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here