CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu Nedir?

0
168
cs go silahı sol ele alma

CS GO oyuncularının çoğu silahını sağ elde kullanırken bazı oyuncular ise bunu sol elde kullanmak istiyor. CS GO Silahı sol ele alma kodunu çoğu oyuncu merak ediyor. Oldukça basit olan bu işlemi nasıl yapacağınızı sizin için yazdık.

CS GO Silahı Sol Ele Alma Kodu Nedir?

Konsolu açıp “cl_righthand 0” kodunu yazmanız yeterli olacaktır. Sonrasında görünüşü hoşunuza gitmez veya alışamaz iseniz silahı sağ ele almak “cl_righthand 1” yazmanız gerekecektir. Sadece silahın hangi elde olduğu yetmez ve silahın eldeki konumunu da ayarlamak isterseniz bu kodlar işinize ciddi oranda yarayacaktır.

CS GO Silah Konumu Ayarlama Kodları

  • viewmodel_fov: 54 ile 68 arasında değer ayarlanabilir. Silahın sağ alt kısımdan ne kadar uzak olacağını ayarlar.
  • viewmodel_offset_x: -2 ile 2 arasında değer ayarlanabilir. Elinizdeki silahı sağ veya sol tarafa getirmenizi sağlar.
  • viewmodel_offset_y: -2 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elinizdeki silahı yukarı veya aşağı tarafa getirmenizi sağlar.
  • viewmodel_offset_z: -2 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elinizdeki silahı uzağa veya yakına doğru hareket ettirmenizi sağlar.
  • cl_bob_lower_amt ==> 5 ve 21 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın yürürken ileriye/geriye sallanmasını ayarlar.
  • cl_bobamt_lat ==> 0.1 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın sağa/sola sallanmasını ayarlar.
  • cl_bobamt_vert ==> 0.1 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın yukarı/aşağı sallanmasını ayarlar.
  • cl_bobcycle ==> 0.1 ve 2 arasında değer ayarlanabilir. Elde bulunan silahın genel sallanma ayarıdır.
  • cl_viewmodel_shift_left_amt ve cl_viewmodel_shift_right_amt kodları eğildiğiniz halde elde bulunan silahın sağa veya sola kayma derecesini ayarlar. Left (sol) için en az 0.5right (sağ) için 0.25 değerlerini alabilirken en fazla değerini alabilir. Bu değerleri direk 0 olarak bırakırsanız minimum halde bırakmış olursunuz.

cs go silahı sol ele alma kodu

CS GO Konsol Nasıl Açılır?

İlk olarak konsolu etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için  ayarlara girin. Oyun ayarlarına tıklayın. En üstteki bölümün (Oyun Yazan Bölüm) en altındaki seçenek olan Geliştirici Konsolunu Etkinleştir‘i evet olarak değiştirin. ” (é yazan, genelde tab tuşunun üstünde olan) tuşa bastığınızda konsolunuz açılacaktır. Bu kodu kullanmak için sv_cheats 1 komutunu kullanmanız gerekmemektedir. CS GO’nun resmi sunucularında da ayarlayabileceğiniz bu kodları istediğiniz zaman yazabilirsiniz. Aynı zamanda Valorant Silah Hasarları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz. İyi oyunlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here