CS GO Source 2 Oyun Motoruna Geçiyor

0
143
CS GO Source 2 Ne Zaman Kullanacak

Valve’ın 2015 yılında duyurduğu yeni oyun motoru Source 2 büyük ilgi gördü. Bir süredir CS GO Source 2 kullanacak sözleri etrafta dolaşıyor. Çin’in sosyal medyası Weibo’da gündeme gelen bir iddiaya göre CS:GO, 18 Mayıs itibarıyla Source 2 motoruna sahip olacak.

Oyun sektörünün önemli isimlerinden biri olan Valve, oyuncular için farklı bir yere sahip. Şirket çevrimiçi oyun platformu olan Steam’ı sunarken aynı zamanda bütün dünyada büyük ilgi toplamış Dota, Half Life ve Counter-Strike oyunlarının geliştiricisi olarak biliniyor. Bahsettiğimiz 3 oyun da halen dünyada milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.

Counter-Strike

Valve tarafından yapılan Counter-Strike serisi, 1999 yılından beri bilgisayarlarda yerini korumakta. Aradan geçen yıllarda oyunun genel amacı aynı kalsa da gerek görünüm gerekse oynanış dinamikleri açısından önemli değişikliklere gidildi. Oyun severler en son, 2012 yılında yeni bir Counter-Strike oyunu ile tanıştılar ve o gün bugündür serideki en popüler oyun, hiç şüphesiz “Global Offensive” olarak isimlendirilen bu oyun oldu. Valve, piyasaya sürdüğü oyunlarında zaman zaman motor değişikliklerine gitti. Bu değişiklikler, oyunların genel hatlarıyla oynanış ve görünüm açısından değişmesine neden oluyordu. Valve’ın en son geliştirdiği oyun motoru Source 2′ydi. 2015 yılında duyurulan Source 2, karşımıza ilk kez Dota 2 ile çıkmıştı. Şirket, yeni oyun motorunu Dota Underlords ve Half-Life: Alyx oyunlarında da kullandı.

CS GO Source 2 Ne Zaman Kullanacak

CS:GO oyuncuları uzun zamandır Source 2 oyun motorunu bu oyuna da entegre edilmesini istiyor. Fakat Valve bu konuda açıkça bir açıklama yapmış değil. Kimi oyun sever kendi düşüncelerinden yola çıkarak oyunun Source 2’ye geçince nasıl görüneceği ile ilgili örnekler oluşturmaya başladı. Ortaya atılan yeni iddiaya göre Source 2 CS:GO’ya gelecek.

CS GO Source 2 Kullanacak mı

Çin’in sosyal medyası olan Weibo‘da yer alan iddialara göre Valve, Source 2 motorunu CS:GO’ya entegre etmiş durumda. Ayrıca oyunun 18 Mayıs itibari ile güncelleneceği ve Source 2 oyun motoruna geçeceği söyleniyor. Bu durum, bir süredir konuşulan “Source 2 kısa bir süre sonra CS:GO’ya gelecek.” iddialarını da desteklediğinden oyuncularda büyük klostrofobi bir heyecan yarattı. Counter-Strike: Global Offensive’in Source 2’ye taşınması, e-spor sektörünü de derinden etkilemiş olacak. Çünkü Source 2, CS:GO’yu adeta baştan yaratacak. Ancak ne yazık ki bu gelişme henüz resmi olarak doğrulanmadı ve heyecanımızı, Valve’ın açıklamalarını duyana kadar fazla yükseltmemeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here