CSGO Kanları Silme Kodu Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
140
CSGO kanları silme kodu

CSGO kanları silme kodu aktif halde olmaması son zamanlarda oyunculara büyük sorunlar oluşturmaya başladı. Bizde bu konuya net bir açıklama getirmek amacıyla bu yazımızı hazırlamaya karar verdik. Özellikle nasıl aktif hale getireceğini ve seçenekleri açıkladık ayrıca önemli oynanış farklılıklarını anlattık. Yapısal yararları ve zararlarından bahsetmiş olduk.

İzleri Silmek Zararlı Mı?

Oyunun yapısı konusunda bir zararı bulunmuyor ama bazı durumlarda kişilerin nereden nereye gitmiş olabileceğini en son birine hangi konumdan atış yaptığı gibi ufak bilgileri arada kaybetmenize neden olabiliyor.

Kan ve Mermi İzi Silmek Faydalı Mı?

Aslında genel anlamda faydalı olduğunu söylemeliyim. Açıklamam gerekirse CS daha çok rekabet ve görüş ağırlıklı bir oyun olmasından dolayı görmek ve vurmak çok önemli diyebiliriz. Diğer bir bakıma adamların tam konum bilgisi aşırı düzeyde kıymetli. Ancak bir duvar tamamen kan ile kaplı olduğu zaman ya mermi izi ile rakibin kafası veya kendisi o duvarda kamufle oluyor ve fark edilmesi zorlaşıyor. Biz de bunlardan faydalanmanız için alt kısımda CS GO shift ile kan silme gibi detayları anlattık. Ayrıca CS GO hizmet madalyasının alımı hakkında olan yazımıza bakmayı unutmayın.

CSGO kanları silme kodu
CSGO kanları silme kodu CSGO kanları silme kodu CSGO kanları silme kodu

CSGO Kanları Silme Kodu

İlk kısım olarak kod “r_cleardecals” olarak giriliyor. Ancak hem nasıl girildiğini hem de nasıl farklı biçimde tuş ile kullanabileceğinizi anlatalım. Bu kodu yazmanız gereken yer ise geliştirici konsolu olmalıdır. Normal olan yani ayarlardan açılmış olmayan profillerde açılmayacaktır. Ayarlardan oynanış kısmına girip geliştirici konsolunu aç seçeneğini evet diyerek değiştirmelisiniz. Değiştirdiğiniz zaman konsolu açmak için ESC tuşunun altında bulunan é tuşuna basmalısınız ki konsol açılsın. Açılan konsolda alt kısımda bulunan bir yazma dizesi bulunuyor oraya bu kodu yazıp enter ile gönderirseniz o harita üzerindeki tüm kan ve mermi izlerini siler. Ancak bunu sürekli tekrar tekrar yapmamak için konsol içerisinde kodun önüne “bind (ayarlamak istediğiniz tuş)” şeklinde yazmanız gerekiyor. Önemli olarak şöyle ki bind kelimesinden sonra bir boşluk sonra ayarlamak istediğiniz tuştan sonra bir boşluk bırakıp kodu öyle girip enter tuşuna basmanız lazım. Artık her o tuşa bastığınızda harita içerisindeki kan ve mermi izleri temizlenecektir. Ayrıca bu tarz kaliteli içerikleri daha fazla görmek ve bize destek olmak için Instagram hesabımızı takip edip yorum ve beğeni atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here