CSGO Loss Sorunu nedir? Nasıl çözülür?

0
170
CSGO Loss Sorunu nedir

CSGO Loss Sorunu nedir? Nasıl çözülür? Valve’nin ve Hidden Path Entertainment geliştirdiği Counter Strike: Global Offensive 21 Ağustos 2012 PC, PlayStation 3, Xbox 360, Linux ve macOS X için çıkış yaptı. Peki Counter Strike: Global Offensive oyununda karşılaştığınız Loss sorunu nedir? Neden bu sorun ile karşılaşmaktasınız? Bu sorunu nasıl çözebilirsiniz? Sizler için bu konuyu araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

CSGO Loss Sorunu nedir? Neden bu sorun ile karşılaşırsınız?

Counter Strike: Global Offensive oyununda loss sorunu yaşayan oyuncular, yüksek ping değerleri görmektedir. Bu nedenle oyunda lag (gecikme) olabilir ya da oyuncular oyundan düşebilme ihtimali bulunmaktadır. Yüksek ping değeri gören oyuncular, loss sorununa sahip ise; öncelikle kendi donanımını kontrol etmelidir. Ancak yüksek ping görmeyen oyuncular %40’a kadar loss sorunuyla karşılaşabilmektedir. Bu durumda da kaynaklanan sorun oyuncu kaynaklı değil, oyun kaynaklıdır. Ayrıca Counter Strike; Global Offensive Hizmet Madalyası Nasıl Alınır? yazımıza bakmadıysanız, buradan yazımıza bir göz atabilirsiniz. Bu sorunla karşılaşmanızı sağlayan nedenler şunlar olabilir;

  • İnternet kaynağıyla bilgisayar arasında olan mesafe,
  • İnternet kaynağında gerçekleşmiş olabilecek bir internet arızası,
  • İnternetinizin kotasının bitmesiyle oluşan bir sorun ya da
  • Bilgisayar modelinizden kaynaklanan bir sorun olabilme ihtimali vardır.

CSGO Loss Sorunu nedir Nasıl çözülür

Counter Strike: Global Offensive’de Loss sorununu çözmek için yapmanız gereken şey autoexec dosyasına yazmanız gereken kodlar şu şekildedir;

  • rate “80000”
  • cl_cmdrate “128”
  • cl_updaterate “128”
  • cl_interp “0”
  • cl_interp_ratio “2”
  • cl_interpolate “1”

Kodları bu şekilde ayarlamanız da sorunu çözmeyebilir. Unutmayın ki kodlar %100 sorun çözücü değildir. Eğer sorununuzu çözemezseniz Steam üzerinden Counter Strike: Global Offensive için destek ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Destek ekibi sorunu çözmek için sizinle en yakın vakitte iletişime geçeceklerdir.

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, sizler için Counter Strike: Global Offensive Loss Sorununu ne olduğunu, neden bu sorunla karşılaştığınızı ve bu sorunu nasıl çözebileceğinizi araştırdık ve yazdık. Eğer bizi Instagram’dan takip etmiyorsanız; buradan Instagram sayfamıza gidebilir, paylaştığımız haberlerden anında haberdar olabilir ve paylaştığımız diğer gönderilerimizi de takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here