CSGO Ping Düşürme Kodu Nedir? İşe Yarar mı?

0
144
csgo ping düşürme kodu gerçek mi

CSGO birçoğumuz severek oynadığı zamanını harcadığı ve güzel vakitler geçirdiği kimi zaman sinirlenip oyunu bıraktığı bir oyundur. Bu sinirlenme olayları karşı takıma hile gelmesi, FPS düşüşü ve ping artışı gibi sebepler olabilir. Bu yazımızda sizler için CSGO ping düşürme kodu hakkında araştırma yapıp bilgiler verdik. Aynı zamanda CS GO FPS yükseltme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ping Nedir?

İnternet ile uğraşırken hız en önemli etkenlerden birisidir. Hız internet kullanıcısı için başta gelir ve bu hızı elde etmek için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır. Ne yazık ki internet hızı açısından pek de güzel bir ülkede değiliz dünya intenret hızı sıralamasında oldukça geride kalsak da yine de belli bir düzeyde hıza erişebiliyoruz. Ancak hala ülkemizin pek çok bölgesinde eski tip altyapı kullanıldığı için gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla ne yazık ki oldukça gerideyiz. Yüksek hız içeren paketler için bütçelerimizi zorlamak durumunda bile kalsak çoğu zaman bulunduğumuz yerdeki altyapı buna izin vermiyor.

csgo ping düşürme kodu

Şimdi gelelim ping nedir ve ping nasıl ölçülür. Ping paragrafın başında da bahsettiğimiz hız konusunda size bilgi sağlayan kısımdır. Ping değeriniz size ne kadar hızlı veya ne kadar yavaş bir internet kullandığınızı gösterir. Milisaniye bandında ölçülen ping şu anki ülke şartları için 100 ve 100ün altında kalması sizin için çok iyidir. Ancak bir Avrupa ülkesinde 100 bandında bir ping çok gözükür. Peki bu ping nasıl ölçülür. Bunun için İnternete hız testi yazın ve herhangi bir siteye girin karşınıza gelen sitede testi yapmaya başladığınız zaman size ping değerinizi gösterecektir.

CSGO Ping Düşürme Kodu Nedir?

Vereceğim kodlar oyun içindeki konsola yazmak için tasarlanmış kodlardır. Bunun için de öncelikle geliştirici konsolu açabiliyor olmanız lazım. Geliştirici konsolu açtığınız varsayarak sırayla yazmanız gereken kodlar şu şekilde:

 • cl_interp 0
 •  

  cl_interp_ratio 1

 •  

  cl_updaterate 128

 •  

  cl_cmdrate 128

 •  

  cl_predict 1

 •  

  cl_predictweapons 1

 •  

  cl_lagcompensation 1

Bu kodları yazdıktan sonra bir nebze de olsa ping değerlerinizi düştüğünü göreceksiniz. Ancak bu kadarı yeterli değil çünkü sadece kodla olacak bir iş değildir ping düşürmek. Bunun için özel olarak hazırladığımız CS GO ping düşürme yazımıza girip detaylı bilgi edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here