DAMWON Gaming Lol Kadrosu ve Geçmişi…

0
156
Damwon Gaming

DAMWON Gaming Lol Kadrosu ve Geçmişi… League of Legends oyununun E-sporu da oldukça popüler ve takip edilen bir oyun ve şu anda ise League of Legends Dünya Şampiyonası gerçekleşiyor ve yarı finallere kalınmış durumda. Peki yarı finale kadar yükselen DAMWON Gaming takımının oyuncuları kim? DAMWON Gaming takımının geçmişini sizler için araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

DAMWON Gaming Geçmişi

28 Mayıs 2017 tarihinde kurulan DAMWON Gaming,  Challengers Korea 2017 yaz mevsiminde beşinci olarak bitirdi, 2018 bahar mevsiminde ikinci olarak, yaz mevsiminde ise birinci olarak ligi bitirdi ve LCK (League of Legends Challengers Korea) ligine yükselmeye hak kazandı. 2019 bahar mevsimini beşinci olarak, yaz mevsimini ise ikinci olarak bitirdi. 2020 bahar mevsimini beşinci olarak, yaz mevsimini birinci olarak bitirdi ve play-offlara yükseldi. Play-off aşamasını da birinci olarak bitiren DAMWON Gaming Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

DAMWON Gaming Lol Kadrosu

Yarı finale kadar yükselen DAMWON Gaming takımının kadrosunda yer alan oyuncular şu şekilde;

  • Jang “Nuguri” Ha-gwon —– Üst Koridor
  • Kim “Canyon” Geon-bu —– Ormancı
  • Heo “ShowMaker” Su —– Orta Koridor
  • Jang “Ghost” Yong-jun —– Alt Koridor
  • Cho “BeryL” Geon-hee —– Destek
  • Lee “Flame” Ho-jong —– Yedek Üst Koridor
  • Sin “Nuclear” Heong-hyeon —– Yedek Alt Koridor
  • Ryu “Hoit” Ho-seong —– Yedek Destek

Damwon Gaming Lol Kadrosu

DAMWON Gaming takımının koç kadrosu ise şu şekilde;

  • Lee “Zefa” Jae-min

DAMWON Gaming Lol Dünya Şampiyonası Geçmişi

DAMWON Gaming, Dünya Şampiyonasında B grubunda JD Gaming, Rogue ve PSG Talon ile karşılaştı. Grup aşamasında 6 maçta sadece 1 yenilgi alan DAMWON Gaming grup aşamasını birinci olarak bitirdi. Çeyrek finalde bir başka Kore takımı olan DRX ile karşılaşan DAMWON Gaming seriyi 3-0 kazanarak yarı finale yükseldi ve şampiyonada kalan tek Avrupa takımı olan G2 Esports ile 24 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da karşı karşıya gelecek.

Damwon Gaming Lol

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, TOP Esports Lol takımını sizler için araştırdık ve yazdık. League of Legends’ta yarı finaldeki yer alan diğer takımlardan biri olan TOP Esports hakkındaki yazımıza buradan bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here