Death Stranding İnceleme ve Oyun Hakkında Detaylar!

0
116
Death Stranding İnceleme

Çoğu oyuncu tayfası tarafından bilinen bir oyun olan Death Stranding inceleme işlemini yaptık. İlk olarak oyun hakkında genel bir bilgilendirme yaptık. Daha sonra ise oynanış mekaniğine baktık ve bu sistemi anlattık. En son kısım olarak ise oyunun yapımına ve gelen tepkilere yer verdik.

Death Stranding Hakkında Genel Bilgi

Kojima Productions tarafından geliştirilmiş olan bu oyun geçen sene piyasaya sürülen büyük oyunlardan biridir. Bizim triple A (3A) kategorisine koyduğumuz yani 60 Dolar fiyata sahip olan bu oyun PS 4 oyun konsolu için tasarlanmıştır. Yakın zamanda bu oyunun PC platformlarına gelmesi de bekleniyor. Decima oyun motoru ile geliştirilmiş olan bu oyun 4 adet ödül almıştır. Aynı zamanda harika grafikleri ile gözleri büyülemiş ve yeni tarzı ile de insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu oyunun yapımcısı eski Metal Gear serisini bugün geldiği konuma getirmiş ama sonra eski firması olan Konami ile yollarını ayırmıştır.

Death Stranding İnceleme

Death Stranding Oynanış Sistemi

Yeni getirdiğin ilginç bir oynanış tarzına sahip olan bu oyun kargoculuk sistemi ile yeni bir oyun tarzı oluşturdu. Size hikaye içerisinde sunulan bu kargoculuk görevleri kocaman bir evren üzerinde bulunan olayları ve yaratıkları atlatarak kargoyu gereken yere ulaştırmanız gerekmektedir. Bu kargoları taşırken yük dengenize ve yanınıza aldığınız ekipmanları iyi ayarlamalısınız. Bazen bebek bile taşıdığınız bu evrende taşıdığınız her şeyi varması gereken yere en güvenli biçimde ulaştırmak içi her türlü taktik ve çatışmanın içerisine girmeniz gerekebilir. Ayrıca sponsor olduğumuz mobil oyun Dudy Dude hakkında bıraktığım yazıya bakmanızı tavsiye ederim.

Death Stranding İnceleme ve Yorumlar

İnsanların oyuna girdiklerinden atmosfer yapısına ve grafiklerine hayran kaldıkları birçok yerde görülmüş durumlardandı. Farklı bir mekanik eklemek için düşman çeşitliliğini artırmayı seçmişler. İnsanların ilk oynadıklarında keyif aldıkları ancak daha sonra oynama için hiç uygun olmayan bir oyun olduğu belli oldu. Kojima yaptığı açıklamalara göre bu oyunu PC’ye çıkarma işleminden sonra yeni bir korku oyunu üzerine çalışacak ve ortağı olacak kişi ise ünlü bir korku mangası tasarımcısı olacak. Manga ise Japonların yaptığı bir çizim sanatıdır. Oyunun hikayesi oldukça keyifli olduğu için insanlar korku oyununda hikayenin güzel olmasını bekliyor. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here