En iyi online Mobil oyunlar hangileri 2021 2022 ?

0
44

Mobil oyunculuk zirveye doğru hızla tırmanırken bizlerde en çok oynanan Mobil oyunları sizler için çok özenle derledik.

Muhteşem oyunlara 2000’li yılların sonu ve 2010’lu yılların başında bilgisayar ve konsol oyunlarında gördüğümüz grafik kalitesini artık mobil oyunlarda da görüyoruz. Özellikle 2015 ve sonrasında akıllı telefonlar için geliştirilen bazı güçlü oyunlar, görsel deneyim açısından ufacık ekranların kocaman dünyalara açılmasını sağlıyorlar

Liste gerçekten çok kabarık ve harika görünüyor.

Türü: Birinci şahıs nişancı
Boyutu: 1,9 GB
Puanı: 4,4
Siz de takdir edersiniz ki Call of Duty’nin nasıl bir oyun olduğunu anlatmamıza gerek bile yok. Dünyanın en popüler birinci şahıs nişancı oyunlarından birisi olan Call of Duty, mobil oyun sektörüne adım attığı günden beri yüksek bir başarı elde etti. Oyunun mobil versiyonunun da son derece gerçekçi ve başarılı grafiklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Call of Duty’de oynayabileceğiniz birden fazla oyun modu bulunuyor ve oyunu ister arkadaşlarınızla isterseniz de dünyanın dört bir yanından insanlarla oynayabiliyorsunuz. Call of Duty: Mobile’da özelleştirebildiğiniz birçok özellik bulunuyor. En ilgi çeken özelleştirmelerin arasında silahlar ve teçhizatlar bulunuyor.

Call of Duty: Mobile

Türü: Araba yarışı
Boyutu: 2 GB
Puanı: 4,7
Sıradaki oyunumuz olan Asphalt 9: Legends, araba yarışı sevenlerin aklını başından alacak türden. Harika grafiklere sahip bu oyun o kadar gerçekçi sahnelere sahip ki, bir an durup akıllı telefonların nasıl bu kadar iyi donanıma sahip olduğunu düşünebilirsiniz.

Oyundaki araba sürüşü gerçek hayattakinden biraz uzak. İşi iyi bilen birisi, lastiklerin gerçekçiliğinin ve özellikle direksiyonun, gerçek hayatta olduğundan çok daha kolay ve farklı olduğunu hemen anlayabilir. Ancak yine de oyun, sahip olduğu egzotik araba modelleri, zorlayıcı pist ve rakiplerle tüm yarış severleri tatmin edecek türden.

Asphalt 9: Legends

Türü: Araba yarışı, PvP
Boyutu: 315 MB
Puanı: 3,7
Aynı anda hem Call of Duty: Mobile, hem de Asphalt 9: Legends tarzında bir oyun oynamak istediğinizi düşünelim. İşte Metal Madness PvP tam da size göre. Bu oyunda, dilediğiniz bir araç seçtikten sonra dilediğiniz silahı aracın tepesine bağlayabilir, diğer oyunculara karşı zorlu bir rekabetin içine girebilirsiniz.

Metal Madness PvP’de kendi tarzınıza göre oyunun gidişatını belirleyebilmeniz de son derece güzel bir seçenek. Örnek verecek olursak hızlı ve çevik bir ekipmana sahip olmak isterseniz spor araba seçebilir, yavaş ama dayanıklı bir ekipmana sahip olmak için de kamyonet tarzı araçları tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra oyunun son derece kaliteli grafiklere sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Metal Madness PvP

Türü: Birinci şahıs nişancı, hayatta kalma
Boyutu: 1,2 GB
Puanı: 4,7
Bu oyunu oynarken, sürekli bir şeylere ateş etmek zorunda olacağınızı baştan belirtmeden geçmeyelim. Left to Survive, ilk bakışta zombilere karşı hayatta kalma oyunu gibi görünse de, oyunu diğer rakiplerinden ayıran iki farklı özellik bulunuyor. Bunlardan birincisi solo ve 2’ye 2 modu. Bu mod sayesinde sadece zombilere karşı değil, aynı zamanda gerçek rakiplerinize karşı apokaliptik bir dünyada savaşıcaksınız.

İkinci modda ise helikopterden düşmanlara karşı ateş ederek hayatta kalan son insan olmaya çalışıyorsunuz. Her iki modda oyuna gerçekten farklı bir soluk getirmiş. Oyun, grafik konusunda da son derece başarılı.

Türü: MMORPG
Boyutu: 1,3 GB
Puanı: 4,2
Mobil oyunlar listemizin beşinci sırasında Elder Scrolls bulunuyor. The Elder Scrolls: Blades, grafik konusunda diğer oyunların çok çok ötesinde bir oyun. Sahip olduğu 3 boyutlu grafikleriyle oyun, bilgisayar ya da konsol gibi daha güçlü platformları aratmıyor bile. Oyunun hem Android hem de iOS platformlarında aynı performansı sunması da çok büyük avantaj.

Oyunda zindan görevlerini yaparak canavarları temizleyebilir, PvP modunda diğer gerçek rakiplerinize karşı savaşabilirsiniz. Oyunun oynanışı mobil versiyonda çok daha kolay. Bu sebeple Elder Scrolls dünyasına yeni adım atanlar bile sıkılmadan diğer zorlu rakiplere karşı yarışabiliyor.

Sizler de en beğendiğiniz oyunlar hangileri ise, yorum kısmından bizlere söyleyebilirsiniz. Çünkü teknoloji dünyasında oyunlar artık oldukça fazla yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here