Epic Games 403 Forbidden Hatası – Çözüm Yolları

0
145
Epic Games 403 Forbidden Hatası Çözümü

Epic Games 403 Forbidden Hatası, Grand Theft Auto V (GTA 5)’in ücretsiz olması ile sunuculara fazla yük binmesi sonucu oluşan bir hatadır. Epic Games bu gün 18.00 itibari ile Epic Games Store’da GTA 5’i ücretsiz vereceğini duyurdu ve bir çok oyuncu Epic Games Store’a hücum etti. Bu kadar fazla yüke dayanamayan sunucular ise çöktü.

Epic Games 403 Forbidden Hatası Kesin Çözüm

Epic Gmaes 403 Forbidden Hatası, Epic Game Store’da ve web sitesinde aşırı trafik nedeniyle ortaya çıkıyor. Kullanıcılar Epic Games Store’da 403 Forbidden hata mesajını aldı ve web sitesine tüm gün erişemediler. Fortnite web sitesi çevrimiçi durumda, ancak Game Client ve Epic Games web sitesi hala erişime kapalı. Epic Games, Epic Games Store’a yüksek miktarda trafik geldiğini açıkladı ve birçok kullanıcı yavaş yükleme süreleri, Error 500 ve launcher crashing sorunlarıyla karşılaştılar. Ekip sorunu ele almak için çalışıyor ve bir çözümü olduğunda güncelleme sağlayacaklardır. ‘403 Forbidden hata mesajının’ farklı bir versiyonunu görebilmeniz tamamen mümkündür. Bazı yaygın olanlar şunları içerir:

 • 403 yasak
 • HTTP 403
 • yasak
 • HTTP Hatası 403 – Yasak
 • Hatası 403
 • Yasak: Bu sunucudaki [dizine] erişim izniniz yok
 • Hatası 403 – Yasak

Epic Games 403 Forbidden Hatası Çözümü

403 Yasak hatası, istenen dosyayı veya kaynağı görüntüleme izninizin olmadığı anlamına gelir. Bazen bu kasıtlı olsa da, diğer zamanlarda yanlış yapılandırılmış izinlerden kaynaklanır. Epic Games mağazasına yapılan büyük akınların, web sitesinin geçici olarak kapanmasına neden olan bir arızayı tetiklemesi muhtemeldir. Diğer olasılık, Epic Games’in ‘GTA 5 – Epic Games mağazası’ sorunu için bir sunucu düzeltmesi uygulayabileceğini ve web sitelerini ve mağazalarını ziyaret etmeye çalışan kişiler için erişimi geçici olarak devre dışı bırakabileceğini gösteriyor. Sorun genellikle dahili sunucunun yetkisiz erişimi engellemesi nedeniyle ortaya çıkar. Bunu düzeltmenin kesin bir yolu olmasa da, bir an önce GTA 5 almak için sabırsızlanıyorsanız denemeniz için birkaç çözüm yolu şu şekildedir.

 • Tarayıcınızı yeniden başlatın veya sayfayı yenileyin
 • Tarayıcı çerezlerinizi veya Önbelleğinizi temizleyin.
 • Google Chrome kullananlar için gizli modda kullanmanız işe yarayabilir
 • Bir süre sonra tekrar deneyin – Sorunu çözmek için hiçbir şey görünmüyorsa, kısa bir süre sonra tekrar gelin. Sorun öncelikle GTA 5’in piyasaya sürülmesinden kaynaklanan büyük trafik nedeniyle dahili bir sorundur ve Epic Games tarafından bir an önce çözülmesi gerekir.

Epic Games’in her hafta ücretsiz oyun vermesi ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here