The Vanishing of Ethan Carter ve Rogue Legacy Ücretsiz!

0
39

Selamlar dostlar. Bu yazımızda sizlere The Vanishing of Ethan Carter ve Rogue Legacy adında iki oyunumuzu tanıtacağız. İçeriklerine ve istedikleri sistem gereksinimlerini sizler için derledik. İsterseniz vakit kaybetmeden ilk oyunumuzla başlayalım.

The Vanishing of Ethan Carter

Ethan Carter’dan elimize ulaşan bir mektupla başlayan oyunda bir dedektif olan Paul Prospero’yu canlandırıyoruz. Ethan’ın başına gelen olayları araştırırken bir yandan da geçmişte bir yolculuğa çıkarak farklı bulmacaları da çözmemiz gerekiyor. Tabii dedektifimizin doğaüstü güçlere sahip olması da çözmemiz gereken olaylarda bizlere büyük bir yardım sağlıyor. Oyunun akıcı bir hikayeye sahip olmasının yanı sıra grafikleri ve müzikleriyle de oyunculara güzel bir deneyim sunuyor.

The Vanishing of Ethan Carter, fiyatına göre grafik bakımından yetersiz kalan pek çok oyundan çok daha iyi grafiklere sahip. Bununla birlikte gizemli yolculuğunuzda karşılaşacağınız eşsiz manzaralar karşısında da durup 1 – 2 saniyeliğine hayatı sorgulayabilirsiniz. Oyunun maalesef ki Türkçe dil desteği olmamakla birlikte; oynanış ve hikaye detaylarıyla ilgili verdiğimiz bilgilerden de anlayacağınız üzere tek oyunculu bir oyun yapısı var. Yine de dil desteği olmamasına rağmen ülkemizde de oyuncuların birçoğunun önerdiği bir oyun olmaya devam ediyor. Farklı bir dedektiflik deneyimi yaşamak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken oyunun indirimsiz satış fiyatı 33 TL iken Epic Games üzerinden 14 Nisan’a kadar ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

The Vanishing of Ethan Carter

The Vanishing of Ethan Carter minimum sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 64-bit
İşlemci: Intel Core2 Duo veya eş değeri AMD
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB VRAM’li ve DirectX11 uyumlu kart
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 9 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 64 bit
İşlemci: Intel i5 veya eş değeri AMD
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 4 GB VRAM’li ve DirectX11 uyumlu kart
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 9 GB kullanılabilir alan

Rogue Legacy

Rogue Legacy, oyunu ilk bakışta Super Mario’yu anımsatan grafiklere ve oynanışa sahip gibi görünse de aslında çok daha kapsamlı bir oyun. Öncelikle konusundan biraz bahsedecek olursak; babadan oğula bir neslin ölene kadar amaçlarına ulaşmak için verdikleri çabayı konu ediyor. Kalenin içerisinde oradan oraya koşuştururken oynadığımız karakterimiz öldüğünde yerine oğullarından biri geçiyor ve babasının başlattığı savaşta bayrağı o devralıyor. Tabii bunlar olurken de her çocuğun birbirinden farklı özellikleri olduğunu söylememiz gerekiyor. Örneğin; bir çocuk renk körü olması, bir diğerinin vertigo hastalığı gibi. Bu sebeple oyunu oynarken karakterimizin hastalığını da göz önünde bulundurmamız gerekmekte.

Oyun aslında ilk izleniminden çok daha detaylı ve çok daha eğlenceli bir oynanış sunuyor. Bu sebeple 2D grafiklere sahip oyunlar arasında en sevilen tek oyunculu oyunlardan biri. Yani ‘çıtır çerezlik bir oyun arıyorum, hem beni sıkmasın hem de eğlenceli vakit geçireyim’ diyorsanız, bu oyun tam size göre olabilir. Grafik takıntısı olmayanların severek oynayacağını düşündüğümüz Rogue Legacy’nin belki de tek olumsuz yönü ise Türkçe dil desteğine yer verilmemiş olması. İndirimsiz satış fiyatı 24 TL olan oyuna Epic Games üzerinden 14 Nisan’a kadar ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Rogue Legacy

Rogue Legacy için minimum sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
İşlemci: 1.6 Ghz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: X1950 Pro, 7900 GT
DirectX: 9.0c
Depolama: 400 MB HD alanı

Önerilen sistem gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
İşlemci: 2 Ghz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: HD 4770, 8800 GTX
DirectX: 9.0c
Depolama: 400 MB HD alanı

(52) Rogue Legacy | Bölüm 1 | Kısa bir serinin ilk bölümü ! – YouTube

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here