Espor Lisansı Nasıl Alınır?

0
150

Oyunlar 2000’li yıllara kadar sadece eğlence ve zaman geçirmek için olduğu düşünülüyordu. Fakat oyun sektörü ilerlerdi ve çok oyunculu oyun seçenekleri oluşmaya başladı. Ardından dünyada yayılmaya başlayan bu oyun sevdası rekabete dönüştü. Oyuncular birbirleriyle yarışıyor ve biri diğerinin skorunu geçmeye çabalıyordu. Buna oyun severler Espor yani elektronik spor adını verdi. Türkiye’de ilk e-spor takımı 2003 yılında kurulan Dark Passage oldu. Peki kurulan bu takımlara alımlar nasıl yapılıyordu ve bunun için ne gerekliydi? İlk olarak tabi ki oyun bilgisi ve bunun yanında bir Espor lisansı gerekiyordu. Peki Espor lisansı nasıl alınır ve şartları neler? Evet değerli okurlar bu gün ki yazımızda Espor lisansından bahsedeceğiz.

Espor Lisansı Nasıl Alınır?

E- spor lisansı oyuncunun bu oyunda profesyonelleştikten sonra kariyeri yükseklere taşımak için gerekli bir belgedir.

Espor Lisansı Nasıl Alınır

Nasıl Alınabilir ve Şartları Neler?

E- spor lisansı almak oldukça basit. Tek şartı ise 6 yaşınızı doldurmuş olmanız ve bir kaç resmi belge. Peki bu belgeler hangileri ? İşte gerekli belgeler şu şekilde :

  • Sağlık raporu.
  • 2 adet vesikalık fotoğraf.
  • TC kimlik numarası beyanı.
  • Doldurulmuş tescil fişi.

Peki bu belgeleri nereden alabiliriz ? Hemen bunun da bilgisini verelim.

Sağlık Raporu

Sağlık raporu almak için 182  telefon numarasından ya da merkez hastanesinin randevu sitesinden randevu alabilirsiniz. Daha sonra doktora muayene olup sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası Beyanı 

Nüfus cüzdanınızın fotokopisini çıkarttıktan sonra alt kısma “___ kimlik numarası tarafıma ait olduğunu beyan ederim” yazıp yanına imza atmanız gerekiyor.

Doldurulmuş Tescil Fişi

Tescil fişini kayıtlı olduğunuz ilin Gençlik ve Spor Bakanlığı sitesinden indirip doldurmanız gerekiyor.

Bu adımları tamamladıktan sonra iş tamamen sizin oyun yeteneğinize kalıyor. Oyunlarda yüksek kümelere ulaşmak ve bunun yanında çeşitli turnuvalarda başarılar sergilemeniz gerekiyor. Ayrıca lisans aldıktan sonra bazı oyunlarda çeşitli ödüllere sahip olabilirsiniz.

Espor Lisansı

Evet değerli okurlar bu gün ki yazımız da e- spor lisansından bahsettik. Unutmadan Valorant hata kodu 44 ile ilgili yazımıza da göz atmayı unutmayın değerli okurlar. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here