ETS 2 Konsol Açma Nasıl Yapılır? Konsol Ne İşe Yarar?

0
155
ETS 2 Konsol Açma

ETS 2 Konsol Açma Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? Sorularını cevaplamak için genel bir konsol araştırması yaptık. İlk olarak ETS 2 hakkında genel bilgilendirme yaptık. Konsolu en kolay yoldan açma işleminin yapımını anlattık. Oyun içerisinde bulunan konsol ile yapabileceğiniz ayarları da sizler için anlattık.

Euro Truck Simulator 2 Hakkında Genel Bilgi

2012 yılında ilk piyasaya sürülmüş olan ve ETS serisinin ikinci oyunu olan bu oyun ülkemizde de oldukça popüler bir oyundur. Prism3D oyun motoru kullanılarak yapılmış olan bu oyun simülasyon türünde en önden gelen oyunlardan biridir. Direksiyon desteği verme konusunda en üst düzey oyunlardan biri olması da insanların dikkatini çekmiştir. Eğer günümüz Avrupa yakasında bulunan yollarda gezinmek ve yolları aşındırmak istiyorsanız Steam üzerinde indirimlerde 9.75 TL’ye kadar fiyatı düşmektedir. Halen güncellemeler gelmektedir. En son gelen 1.37 güncellemesi hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum bir bakın derim.

ETS 2 Konsol Açma
Oyun içerisinde konsol ekranı

Euro Truck Simulator 2 Konsol Ne İşe Yarar?

CS gibi rekabetçi oyunlarda belki duymuşsunuzdur ancak şöyle açıklayayım; size komut girebileceğiniz bir sistem ekranı verir bu kodlar sayesinde oyunda bulunan sistemsel ayarları hızlıca değiştirebilirsiniz. Örneğin oyununuzda trafik az ise onu artırıp azaltabilirsiniz, hava durumunu değiştirebilirsiniz, saat durumunu değiştirebilirsiniz. Bazı kısımlarda zor durumda kalırsanız ışınlanmak gayet güzel bir yöntem olacaktır. Ancak çoklu oyunculu modunda konsol açıp ayarları değiştirmeye çalışmayın çünkü size izin verme hakkı tanımayacaktır. Bu arada sıfır kamerası hakkında bir yazı istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

ETS 2 Konsol Açma Nasıl Yapılır?

Öncelikle dosyalar kısmından belgelere dosyasına girmeniz gerekiyor. Orada bulunan Euro Truck Simulator 2 dosyasına girin. Girdiğiniz kısımda bulunan config.cfg isimli dosyayı sağ tık yapıp birlikte aç kısmından not defteri ile açın. Daha sonra uset g_console yazısını belge içerisinde arayın. CTRL+F yaparak aratırsanız daha kolay bulabilirsiniz. Burada uset g_console yazısının devamında bulunan sıfırı bir yapıp kaydetmeniz gerekmektedir. Oyuna girip ESC tuşunun altında bulunan tuşa basarak konsol kısmını açarsınız. Bu kısımda g_police 1 veya 0 yaparak polis olma durumunu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bunun gibi komutlarla daha çok şey yapabilirsiniz. Bu arada config.cfg isimli dosya içerisinden bu kodlara bakabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here