Facecheck Lol nedir? Türkçe anlamı nedir?

0
258

Facecheck Lol nedir? Riot Games’in en popüler oyunu olan League of Legends’ta pek çok İngilizce kavram bulunmakta. Bunlarda biride “Facecheck” sözcüğü. Peki Facecheck nedir? Türkçe çevirisi nedir? Yerine kullanılan sözcükler var mı? League of Legends’ta neden kullanılır? Sizler için araştırdık ve yazdık. Eğer “Valorant DX11 feature level 10.0 is required to run the engine Hatası Çözümüyazımıza bakmadıysanız buradaki bağlantıdan bir göz atabilirsiniz. Herkese keyifli okumalar.

Facecheck Lol nedir? Türkçe anlamı nedir? Yerine kullanılan farklı kelimeler var mı?

“Facecheck” kelimesinin Türkçesi “Yüz kontrolü” anlamına gelmektedir. Facecheck kavramının League of Legends’ta anlamı takımınızın görüşü olmayan bir yere ya da bir çalıya girmektir. League of Legends Türkiye sunucusunda ise oyuncular “çalılara kafa atmak” anlamında da kullanabilmektedirler.

League of Legends oyunu nedir?

Riot Games tarafından 27 Ekim 2009’da yayımlanan League of Legends, Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients (DotA) haritası örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients (DotA) haritasını tasarlayan Steve Feak’dir. League of Legends MOBA (Çevrim içi çok oyunculu savaş arenası) türünde strateji oyunudur. Beş kişilik iki takımla oynanan League of Legends’ta amaç rakip takımın karşı merkezini yok etmek için oynanır. League of Legends’ta 150 şampiyon bulunmaktadır. Bu şampiyonların ana sınıfları ise; Destek, Tank, Büyücü, Savaşçı, Suikastçı ve Nişancıdır. Oyunda ise beş rol bulunmaktadır bunlar; Üst Koridor, Ormancı, Orta Koridor, Alt Koridor ve Destek. Her rolün ve her sınıfın kendine has bir oynanış tarzı bulunmaktadır.

Facecheck Lol nedir
League of Legends Kamu Spotu: League of Legends’ta görüşünüz olmayan yerlere girmeyiniz! İçeriden ne çıkacağı belli olmaz!

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, sizler için Facecheck Lol nedir, bu kelimelerin Türkçesi nedir, bu kavram hangi durumlarda kullanılır ve kullanılan farklı anlamları hakkında araştırmalara yaptık ve yazdık. Eğer bizi Instagram’dan takip etmiyorsanız; buradan Instagram sayfamıza gidebilir, paylaştığımız haberlerden anında haberdar olabilir ve paylaştığımız diğer gönderilerimizi de takip edebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here