Finlandiya’nın Gururu Supercell Milyonlara Ulaşıyor!

2
409

Finlandiya’nın gururu Supercell dünya üzerinde birçok oyuncuya ulaşmayı başardı. Dünya üzerinde milyonlarca oyuncusu bulunan Supercell tam 10 yıl önce kuruldu. Mobile oyunlar oynayan tüm oyuncular Supercell’in en az bir tane oyununu tanıyordur. Peki bu kadar başarılı olmasının sırrı neydi? Nasıl milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı?

Finlandiya’nın Gururu Supercell

Dünya üzerinde milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Finlandiye merkezli oyun şirketi Supercell milyarlarca dolar kazanıyor. Sadece 2012 yılında piyasaya sunulan oyunu Clash of Clans sayesinde günlük 2.4 milyon dolar gelir elde etmeyi başaran bu dev şirket yılın en çok kazanan şirketleri listesine girmeye hak kazandı. Gün geçtikçe büyümeye devam eden Supercell 2016 yılında da Clash Royale adlı oyununu piyasaya sürdü.

Finlandiya'nın Gururu Supercell
Supercell her oyunu ile milyarlarca dolar kazanıyor

Supercell’in bu oyunu hem Android hem de İOS platformunda yılın oyunu seçilmeyi başardı. Sadece 3 oyun ile birlikte 2015 yılında 2.3 milyar dolar gelir ve 924 milyon dolar kar elde etti. Peki bu kadar popüler oyunlar yapmayı başarmış olan şirketin oyunları nelerdir? Hiç başarısız oyun denemesi oldu mu? Birlikte göz atalım.

Finlandiya’nın Gururu Supercell ve Oyunları

Supercell’in merkezi ofisi Helsinki’de bulunmakta. Helsinki dışında Seul, Tokyo ve San Francisco olmak üzere toplam 4 büyük ofisi bulunuyor. Şirketin %51’lik kısmını Japonya merkezli telekom şirketi Softbank 1.53 milyar dolara satın aldı. Kurucularının kısa sürede bu kadar büyük işler başarmasını sağlayan oyunları ise şu şekilde:

  • Hay Day
  • Clash of Clans
  • Boom Beach
  • Clash Royale
  • Brawl Stars
  • Hay Day Pop (bu yıl çıkan yeni oyunu)

Eminim ki bu oyunların en az bir tanesini ya oynuyorsunuzdur yada bir yerlerden duymuşsunuzdur. Çünkü Supercell tasarladıkları tüm oyunların milyonlarca kişiye ulaşmasını başardı.

Oyunları Nasıl Milyonlara Ulaşıyor?

Supercell’in oluşturduğu bu oyunların hepsi milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Sade tasarımları ve kullanışlı arayüzleri ile oluşturulan bu akılda kalıcı ve eğlenceli oyunlar, milyonlarca oyuncunun ilgisini çekmekte. Ayrıca şirket uyguladığı doğru reklam politikası ile bu kadar oyuncuya ulaşmayı başarıyor. Türk oyun geliştiricileri ise son zamanlarda milyonlarca oyuncu tarafından indirilmiş oyunlar tasarlıyorlar. Eğer yeni bir oyun şirketiniz var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tasarladığınız oyun ve şirketiniz hakkında ajans hizmeti sağlayabiliriz. Hepinize iyi oyunlar evde kalın 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here