Fortnite İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır ?

0
119
Fornite İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

Selamlar bu yazımızda sizlere Fortnite iki aşamalı kimlik doğrulama nasıl yapılır? sorusuna yanıtlar vererek sizlere yardımcı olduk.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Hakkında

Fortnite hesabınızı daha güvenilir hale getirmek istiyorsanız İki Aşamalı Kimlik Doğrulama’yı etkinleştirerek oyunun verdiği ödülleri kazanabilirsiniz. Envanterinize gelen ödüller ise Dünyayı Kurtar modunda geçerlidir. Ödüller 50 Cephanelik Yuvası, 10 Sırt Çantası Yuvası ve son olarak 1 Efsanevi Troll Zulası Laması. Bunları yaparak ücretsiz ödüller alabilirsiniz ve hesabınızı güvene almış olursunuz.

Fortnite İki Aşamalı Doğrulama Nasıl Yapılır ?

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, hesabınıza  giriş yaparken sizden bir kod girmenizi ister  ve böylece izniniz olmadan hesabınıza kimse giremeyecektir. Bu kod e-posta adresi ile doğrula yöntemini desteklemektedir. İki aşamalı Kimlik Doğrulama’yı  etkinleştirdikten sonra sizin tercih ettiğiniz yöntem ile  giriş kodunuzu yazmanız istenecek ve kodunuzu yazdığınızda hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Bu özellik sayesinde yeni bir aygıttan ilk kez oturum açtığınızda, tarayıcı girişlerini sildiğinizde  veya son girişinizin üstünden 1 ay geçtiyse İki Aşamalı Oturum Açma Kodunu kullanarak  oturum açmanız istenir. Hesabınız İki Aşamalı Doğrulama sayesinde daha güvenilir olacaktır.

Fornite İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Etkinleştirme

Bu İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Etkinleştirme’yi yapabilmek için aşağıdaki maddeleri atlamadan yapınız.

1- Güvenlik seçeneklerini görüntülemek için Hesap Ayarları bölümünden, Şifre ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

2- Sayfanın aşağısındaki İki Aşamalı Kimlik Doğrulama yazısının  altında bulunan Doğrulayıcı Uygulamasını Etkinleştir  veya Doğrulama E-postasını Etkinleştir seçeneklerinden  birine tıklayarak istediğiniz iki aşamalı yöntemi seçiniz.

Bu sayede hesabınızı güvende tutmuş olursunuz ve bunu unutmayın ki Epic Games sizden asla hesabınızın şifrenizi istemez. Hesabınızı çalmaya kalkışan dolandırıcıların engellenmesi için yapılan İki Aşamalı Kimlik doğrulamasını kullanmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bunun sayesinde hesabınıza sizden başka biri girmeye çalıştığında bile mesaj gelecektir ama hesabınıza giremeyecektir. Fortnite İki Aşamalı Kimlik Doğrulama olsa bile kimseye hesabınızın şifresini veya kullanıcı adını vermeyin. Yukarıda ki adımları yaparak hesabınızın İki Aşamalı Kimlik Doğrulamasını aktif hale getirebilirsiniz. İlginizi çekebilecek olan Roblox Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir adlı yazımıza bakmayı unutmayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here