Fortnite Kaldırıldı! Epic Games Apple’a Dava Açıyor!

0
109
fortnite kaldırıldı

Bu yazımızda 125 milyon civarı oyuncu kitlesine sahip olan battle royale oyunu Fortnite oyunun mobil versiyonun Google Play ve App Store’dan kaldırılması hakkında bir araştırma yaptık. Araştırdığımız tüm bilgileri sizler için bu yazımızda derledik. Fortnite neden kaldırıldı. İşte tüm bilgiler!

Fornite Hakkında Genel Bilgilendirme

Fortnite, Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen, Epic Games tarafından 25 Temmuz 2017’de yayınlanan nişancı, zombi oyunudur. Oyun, 4 kişiye kadar eşli oynanışa, sahip bir görev yapma oyunudur. Oyun, aynı oyun motoruna sahip Dünyayı Kurtar, Hayatta Kalma ve Kreatif adında üç oyun modunu içerir. Eylül 2017’de yayınlanan Hayatta Kalma modu sonrası oyunun popülerliği artmıştır. Fortnite, Hayatta Kalma modu dünyada popülerlik kazanmasından bu yana 125 milyon kadar oyuncuya sahiptir. Fortnite 2018 yılının en çok kazanan oyunu olmuştur. Oyun, oynaması ücretsiz konsol oyunlarının gelirini 2017 yılında yüzde 458 oranında arttırdı. Fortnite oyunun 2018 yılında 2,4 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği bilinmektedir.

Fortnite Mobil Nasıl Bir Oyun?

Fortnite mobil tıpkı Pubg Mobile oyununun mekaniği gibidir. Bir sürü tuş vardır ve bu tuşların hepsinin bir görevi vardır. Mesela: ateş etme tuşu, zıplama tuşu, silah değiştirme tuşu vb. tuşlar ekranda mevcuttur. Grafik ayarlarını telefonununuz işlemci ram gibi özelliklerine göre ayarlayıp kasmadan güzel bir şekilde oynayıp 1. olmaya çalışabilirsiniz. Fortnite mobil oyununu her telefon kaldıracak güçte olmadığı için belirli telefonlarda Fortnite mobil oyunu mevcut bu telefonlar güçlü ram işlemci vb. özelliklere sahip olduğu için Fortnite mobil oyununu kaldırabiliyor.

fortnite kaldırıldı

Fortinite Kaldırıldı Apple Bu Konu Hakkında Ne Dedi?

“Epic Games bugün App Store’un tüm geliştiriciler için eşit olarak uygulanan ve kullanıcıların güvenini sağlayacak şekilde tasarlanan kurallar ve yönergelerini ihlal etme yönünde talihsiz bir adım attı. Bunun sonucu olarak Fortnite oyunları mağazadan kaldırıldı.

fortnite kaldırıldı

Fortnite Kaldırıldı Epic Games Dava Açıyor

Epic CEO’su Tim Sweeney, durum ile ilgili ilk açıklamayı Twitter üzerinden yaptı. Apple’ın “monopoly effect” yani “tekelleşme” yolunda ilerlediğini ifade eden Sweeney olayı şu sözlerle açıkladı:”Apple çıldırmış durumda. Üniversiteler şu an iPhone uygulamaları üzerinden sanal sınıflarda öğretim gerçekleştiriyor olsa, Apple bu üniversitelerin yıllık ücretlerinin %30’unu kendisine isteyecek. Sırf insanların uygulamalara erişmek için kullandığı telefonları yapıyor diye Apple’ın şirketlerin kazancını ellerinden alma hakkı yok.” Okuduğunuz için teşekkürler. “Fortnite Sezon 3 Neler Geliyor? Yeni Kostümler!” isimli yazıyı  buradan okuyabilirsiniz. İyi Günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here