GG Ne Demek? GG Kelimesinin Anlamı Nedir?

0
128
GG Oldu Ne Demek

GG Ne Demek? GG Kelimesinin Anlamı Nedir? Çevrim içi oyunlarda sıkça kullandığımız ve duyduğumuz bir kelime olan “GG” kelimesinin anlamı nedir? Hangi kelimelerin birleşimi? GG kelimesi ilk olarak hangi oyunlarda kullanılmıştır ve yaygınlaşmıştır? Bu soruları sizler için araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

GG Ne Demek? GG Kelimesinin Anlamı Nedir?

“GG” kısaltılmışının açılımı İngilizce bir kelime tamlaması olan “Good Game” yani Türkçe’ye çevirirsek “İyi Oyun” anlamına gelmektedir. Bu kelimeyi birçok oyunda görebilir, duyabilir ve hatta artık sosyal çevrenizde bile bu kelimeyi sıkça kullananları görebilirsiniz.

GG Oldu Anlamı Nedir?

Şu anda genelde League of Legends, Counter Strike Global Offensive, DOTA 2, PUBG, Fortnite, Valorant ve Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi çevrim içi oyunlarda sıkça duyduğumuz olan “GG” ilk olarak 1998 yılında çıkan Starcraft ve 1996 yılında çıkan Quake oyunları ile yavaş yavaş görülmeye başlanmış, Counter Strike oyunu ile daha geniş bir  oyuncu kitlesi kullanmaya başlanmıştır. “GG Oldu” ise “Güzel oyun oldu” ya da “İyi Oyun oldu” anlamına gelmektedir.

GG Ne Demek

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, “GG Ne Demek” GG Kelimesinin Anlamı Nedir, GG Oldu Anlamı?” adlı yazımızın sonuna geldik. Eğer GG kelimesinin nerelerde kullanıldığını ve hangi durumlarda kullanılacağını merak ediyorsanız, bu yazımıza da bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here