Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak?

0
128
GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak? Pek çok oyuncunun en sevdiği serilerden biri olan GTA serisinin yeni oyunu olacak olan GTA 6’nın ne zaman çıkabileceği ve bu zamana kadar neden çıkmadığı hakkındaki tahminlerimizi yazacağız. Keyifli okumalar.

Grand Theft Auto 6 Neden Bu Zamana Kadar Çıkmadı?

Rockstar’ın oyuncular tarafından en çok sevilen, oyun dünyasını takip etmese bile duyduğu ve her oyuncunun illaki bir oyununu oynadığı, dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olan GTA serisinin ilk oyunu 2 boyutlu bir oyun olarak 1997 yılında çıktı. GTA 2 ise ilk oyundan 2 yıl sonra yine 2 boyutlu bir oyun olarak 1999 yılında çıktı. Serinin 3. oyunu ise GTA serisine farklı bir hava katarak artık 3 boyutlu olarak 2001 yılında çıktı. Serinin popüler oyunlarından biri olan GTA Vice City ile 2002 yılında bizlerle buluştu. 2004 yılında ise çoğu oyuncunun favori oyunu olan GTA San Andreas efsane karakter CJ ile karşımıza çıktı. Serinin biraz daha karanlıklaştıran, biraz daha ciddileştiği GTA 4 2008 yılında tartışmalar eşliğinde çıktı. Son oyun GTA 5 ise 2013 yılında çıkışını yaptı. 7 yıl geçmesine rağmen hâlâ desteklenen ve milyonlarca oynanan GTA 5’in satış rakamları ise hâlâ üst düzeyde. Üstelik GTA 5 2021’de PlayStation 5’e çıkarak 3 konsola birden çıkmış olacak. GTA 6 bu sebeplerden ötürü bu zamana kadar çıkmamış olabilir.

Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak?

Peki Grand Theft Auto 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 5’in PlayStation 5’e gelmesiyle birlikte 2021 yılında gelmeyeceği bizler için kesin gibi. 2022’de de GTA 6’nın duyurulmayacağını tahmin ediyoruz. GTA 6’nın muhtemel çıkış tarihi ise 2023-2024 yılları olacağını düşünüyoruz. Bunun kanıtı olarak da Rockstar Games’in sahibi Take Two Interactive Nisan 2023 ve Mart 2024 dönemi için 89 milyon dolarlık bir bütçe ayırmış durumda. Bu kadar büyük bir harcamanın sebebi ise GTA 6 olabilir. Bu veriler dışında elimizde hiçbir bilgi ya da resmi bir açıklama bulunmamakta.

GTA 5

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları. GTA 6’nın bizlerin tahmini olan çıkış tarihini yazdık. Bunların bizim tahminlerimizin olduğunu, hâlâ resmi bir açıklama olmadığını tekrardan hatırlatalım. Eğer League of Legends 10.16 yama notlarını kaçırdıysanız bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here