GTA 5 Altyazı Açma Nasıl Yapılır? Türkçe Altyazı Var Mı?

0
190
GTA 5 altyazı açma

GTA 5 altyazı açma işlemi yapımı nasıl sorusunu sizler için yanıtladık. Ayrıca Türkçe altyazı yapma konusunda önemli bilgileri aktardık. Oyunun dilini Türkçe olarak çevirme işlemi hakkında önemli bir rehber olarak hazırladık. Yama kısmına özel olarak değinmeyi unutmadık. Bu konu hakkında daha detaylı anlatımına geçelim.

GTA 5 Altyazı Açma

İlk kısım olarak genel bir bilgilendirme yapayım. Siz oyuna giriş yaptığınız zaman altyazı açık olarak gelmeyecektir. Ayrıca oyun içerisinden dil değiştirme kısmına girip Türkçe yapma hakkınız yok. Oyun ne arayüz olarak ne de anlatım dili olarak Türkçe dil desteği bulundurmuyor. Bu nedenle oyun direk olarak Türkçe yapılamıyor. Ancak İngilizce dilinde olduğu zaman İngilizce altyazı açabiliyorsunuz. Bunun için ayarlara girip Display kısmına basmalısınız. Burada bulunan ayarlardan biri “Subtitles” dediğimiz Türkçesi altyazı olan ayarı on yani aktif konuma getirip onaylamalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra oyuna girip hikayede ya da online mod içerisinde bulunan altyazıları net bir biçimde görebilirsiniz. Ekstra olarak oyunu Türkçe yapma hakkında olan kısmı anlatalım.

GTA 5 altyazı açma
GTA 5 altyazı açma GTA 5 altyazı açma

Türkçe Yama Hakkında Genel Uyarı

Genel anlamda bir yama ismi veya dosya önerisi yapamayacağım. Çünkü hangi yama daha güvenilir bilemeyiz ve biz yapmadığımız için pek bir fikir veremiyoruz. Ancak şu konuda kesin bir uyarı yapmalıyım ki online sisteminde çok hileci bulunduğu için Rockstar Games özel bir takım önlemler aldı. Bu önlemler arasında en önemlisi ise eğer oyunun yazılımında bir değişiklik algılanırsa hemen Rockstar Games ban atıyor. Bu yasaklamalar başta 1 ay daha sonra sınırsız yani perma ban olarak gelebiliyor. Bu nedenlerden dolayı online oynayacak olan oyuncuların asla Türkçe yama kurmaması gerekiyor veya alt kısımda bahsettiğim biçimde yapması gerekiyor.

Türkçe Yapımı

Yapım kısmına geldiğimiz zaman online da oynamak isteyen biri önce özel bir GTA 5 Launcher yani başlatıcısı yüklemeli ve burada hikaye moduna girerken aktif etmeli diğer moda girerken kapatmanız gerekiyor. İnternet üzerinden bir yama indirip kurulum dosyasını çalıştırınca genelde oyun kurar gibi yama kuruyor. Ancak siz başlatıcı ile uyumlu bir yama indirmeye dikkat edin. GTA 5 altyazı açma yazımızın sonuna geldik.Ayrıca GTA 5 FPS gösterme işleminin yapımı hakkında olan yazımıza bakmanızı tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here