GTA 5 Ekran Büyütme Nasıl Yapılır?

0
167
GTA 5 Ekran büyütme

GTA 5 Ekran büyütme konusunda çoğu oyuncu sorun yaşıyor ve bizde bu soruna net bir açıklama getirmek için bu yazıyı hazırladık. Genel anlamda sorunun nedenini ve bu sorunu çözüm için neler yapmanız gerektiğini adım adım anlattık. Alternatif birçok farklı yöntem ile elimizden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalıştık.

GTA 5 Ekran Büyütme

Ekran konusunda genel sorun oyuncular tarafında şu şekilde açıklanıyor; oyun giriş yapıyorum oyun açılırken tam ekran yani Fullscreen açılmıyor. Yarım olarak yani pencereli olarak açılıyor. Bu görüntü kalitesi nedeniyle oyun daha kötü görünüyor çünkü yarım ekran açıldığı zaman hem de çözünürlüğü değiştiriyor. Bu kısımda aynı zamanda FPS yani anlık kare hızınızda belli başlı düşüşler yaşanıyor. Bu işlemi kolay yoldan çözüme ulaştırmak için alt + enter tuş kombinasyonu ile tam ekran haline getirebilirsiniz hem de bu işlemin birkaç saniye sürmesi sizin için oldukça pratik bir çözüm olacaktır. Ancak diğer giriş işlemleri içerisinde yine aynı sorunlar devam ediyorsa bu kez diğer kısımda anlattığımız yöntemleri denemenizi öneririm.

GTA 5 Ekran büyütme
GTA 5 Ekran büyütme

Sorun Devam Ediyorsa

Sorun aynı zaman yazılım eksikliği ile ilgili olmasından dolayı bazen yeniden başlatma işleminde tanıma işlemini tamamlayıp sizin işinizi kolaylaştırır. Bu nedenle birkaç defa yeniden başlatma işlemini deneyin eğer bu işlemde sizin derdinize çare olmuyorsa genel anlamda oyunda bir eksiklik vardır. Diğer uygulama hataları ve oyundan atmalar gibi durumlarda aynı neden ile bağlantılı olduğu için çözüm adımları benzer oluyor. Ekstra bir kısım olarak ayarlar kısmına girip grafikler bölümüne geçip Screen Type kısımından Fullscreen ayarını seçin. Ayrıca kendinize uygun çözünürlük ayarını oradan bulup seçin ve bu seçimleri onaylama işlemini tamamladıktan sonra oyunu yeniden başlatıp girmeyi deneyin. Bu şekilde olmaz ise diğer kısıma geçebilirsiniz.

Alternatif Çözüm Yolu

En son kısım olarak oyunun dosyalarının eksiği vardır diye çözüm olarak Steam ya da Rockstar Games launcher yani başlatıcı üzerinden oyun dosyalarınızı doğrulatmanız gerekmektedir. Tüm oyun dosyalarınız bilgisayarınız tarayacak ve eksik dosyaları belirleyip yükleyecektir. Ancak bu da sizin sorununuza çare olmaz ise oyunu komple silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu da sizin için son çözüm olur. GTA 5 Ekran büyütme yazımızın sonuna geldik. Ayrıca GTA 5 FPS gösterme nasıl yapılır hakkında olan yazımıza bakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here