GTA 5 Görev Gelmiyor Sorunu Çözüldü!

0
206
GTA 5 görev gelmiyor

GTA 5 görev gelmiyor ve oyun içerisinde çeşitli hatalar alıyorlar. Forumlarda ve bazı sayfalarda merak edildiği hakkında yorumlar gördük. Bizde bunun için detaylı bir çözüm yöntemi olarak yazımızı hazırladık. Ekstra olmayan veya merak ettiğiniz konular olursa yorumlar kısmına yazmayı unutmayın. Eğer yaparken sorun yaşayan olursa yorumlar aracılığı ile bize ulaşır ve yardımcı oluruz.

GTA 5 Görev Gelmiyor Sorununun Sebepleri

Genel anlamda oyunlar indirilirken çeşitli firmalara ait yapılardan oluşan sunucular aracılığı ile yapılan internet bağlantısı olduğu için ara sıra kesilme veya buglardan kaynaklı boşluklar oluşabiliyor. Bu eksiklikler sonucu oluşan hatalar veya sizin depolama diskiniz nedeniyle oluşan durumlar dosyalarda eksikliği neden oluyor. Oyun içerisinde bu dosyaya ihtiyaç olduğu zaman dosya bulunamadığı için oyun donuyor ve hataya sebebiyet veriyor. Diğer sorun nedeni ise anlık sistem donanımı donması veya yetersiz olması olabiliyor. Bu tarz durumlar anlık donmaya ya da oyunun çökmesine neden oluyor. Eğer kodlarda hata çıkarsa bir kere geliyor ve sonra hata geri gidiyor gibi durumlarda oluşabiliyor.

GTA 5 görev gelmiyor
GTA 5 görev gelmiyor GTA 5 görev gelmiyor

Çözüm Yöntemleri

İlk ve basit yöntem olarak oyun içerisinde kayıtlar arasında geçiş yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak bazen bu durumu hata sananlar olabiliyor ki bazı görevlerde telefon üzerinden sizi arıyorlar veya bir ufak mini açık dünya görevi oluyor ve bunları yapmanız gerektiğini unutmayın. Oyunu açmak ve kapatmak bu yöntemlerden ikinci en basit yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Unutmayın bazen kullanılan Türkçe yama veya oyuna yüklemiş olduğunuz modlar oyun dosyalarının hata vermesine neden olabiliyor. Bu tarz  üçüncü parti yazılımları silmeniz gerekebiliyor. Zaten bu tarz yazılımların online mod üzerinde oynarken ban yemenize neden olacağını biliyorsunuzdur. Ayrıca GTA 5 oyun kaydetme hakkında olan yazımızı da okuyarak önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Alternatif Çözüm Yolları

Son çare olarak başlatıcı kısmına girip oyun dosyalarını doğrulayıp bir eksik var mı varsa indirilsin diye bu işlemi yaparak oyunu onaylatınız. Eğer yinede hata veya sorunlarla karşılaşıyorsanız oyunu silip yeniden yüklemeyi denemeniz gerekmektedir. Ayrıca daha fazla bu tarz kaliteli içerikleri görmek ve bize destek olmak için Instagram sayfamızı takip edip paylaşımlarımızı beğenebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here