GTA 5 Grafik Modu Nasıl Yapılır? ( En Gerçekci Grafik Modu )

0
153
GTA 5 Grafik Modu Nasıl Kurulur

GTA 5 Los Santos şehrini olduğundan daha güzel bir grafik kalitesiyle görmek ve oynamak mümkün. Bu yazımızda GTA 5 grafik modu nasıl yapılır bundan bahsettik.

GTA 5’in Gelişimi

Grand Theft Auto serisi yıllar önce yapılmasına rağmen sürekli kendini dinç tutmakta. Rockstar Games şirketinin yapmış olduğu bu serinin en son oyunu olan Grand Theft Auto 5 çok başarılı bir ivmeyle ilerlemeye devam ediyor. Oyunun piyasaya çıktığı tarih 17 Eylül 2013 olmasına rağmen hala birçok oyuncu tarafından oynanıyor. Bunda tabi ki de yapmış oldukları GTA Online özelliğinin payı büyüktür ve Roleplay yani FiveM kısmını da unutmamak gerek. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Epic Games Store üzerinde bedava olan oyun yüz binlerce kişinin kütüphanesine eklendi.

GTA 5 Grafikleri

Grafiksel olarak oyun Los Santos şehri içerisinde sizi kendine bağlıyor. Fakat farklı oyun yapımcıları hız kesmeden yeni oyunlar çıkarmaya devam ediyor. Yeni oyunlar yeni grafiklerle, yeni oyun motorlarıyla çıktığı için eski yapım oyunlarda grafiksel olarak haliyle geriye düşüyor. Bu noktada GTA 5 üzerinde mod yapımcıları devreye giriyor. Mod yapımcıları yeni geliştirdikleri grafik modlarıyla oyuna bambaşka ambiyanslar katıyor.

GTA 5 Grafik Modu Nasıl Yapılır? ( En Gerçekci Grafik Modu )

GTA 5 Grafik Modu Nasıl Kurulur?

Gerekli Programlar Ve Dosyalar ;

GTA 5 oyununun dosya konumunu açıyoruz. Yüklediğimiz grafik modunun dosyaları içerisinden bilgisayarınız iyiliğine göre 4K ya da 1080p olan klasörü açıp içindekileri GTA 5 klasörünün içine atıyor ve hedefteki dosyaları değiştir butonuna tıklıyoruz. Daha sonrasında yüklediğimiz DLL Files adlı dosyayı açıp içindekileri yine aynı şekilde GTA 5 klasörünün içine atıp hedefteki dosyaları değiştiriyoruz. İndirdiğimiz OpenIV adlı programı açıp Grand Theft Auto 5 seçeneği içerisinde Windows yazan yere tıklıyoruz. Açıldıktan sonra sol üst kısımdan Tools menüsüne tıklayıp ASI Manager yazısına basıyoruz. Açılan sekmede bulunan ASI Loader ve OpenIV.ASI seçeneklerini indirip yeşil olmasını sağlıyoruz. Daha sonra VisualV Adlı dosyayı açıp içerisindeki ‘İnstallation via modPackage’ adlı dosyaya giriyoruz. Dosyanın içindeki ‘Visual.oiv’ adlı programı birlikte aç yapıp OpenIV ile birlikte çalıştırıyoruz. Açılan bölümde sağ üst kısımdaki İnstall tuşuna tıklayıp mods folder kısmına basıyoruz ve bu kadar. Artık eskisinden daha gerçekçi grafikleriyle oyunu oynayabilir ve keyfine bakabilirsin. Eğer GTA 5 üzerindeki ölümsüzlük ve diğer hileleri merak ediyorsan Gta 5 Ölümsüzlük Hilesi ve Diğer Hileler yazımıza göz atabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here