GTA 5 Oyun Kaydetme Hakkında Tüm Detaylar

0
261
GTA 5 Oyun kaydetme

GTA 5 Oyun kaydetme hakkında birçok soru ve merak edilen durum bulunuyordu. Bizde bu durumu komple olarak cevaplamak amacıyla bu yazıyı hazırladık. Daha çok rehber niteliğinde olması ile sizin işinizi kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Özellikle fikirlerinizi yorumlarda bekliyoruz eğer güzel bulursanız bu tarz yazılar gelmeye devam edecek.

GTA 5 Oyun Kaydetme Hakkında Bilgilendirme

Öncelikle şu konuyu net olarak anlatmam için şu bilgi çok önemli olacak; oyunda siz otomatik kayıt özelliğini açmadığınız zaman oyun sizin için kayıt yapmıyor. Diyelim siz bu özelliği açtınız ama bu özellik sadece görev sonrası otomatik olarak kayıt oluyor açık dünya içerisinde gezerken bıraktığınız yerde değilde farklı bir yerde oyuna başlama muhtemel bir durum oluyor. Ancak şunu da unutmayın; siz online yani çoklu oyunculu modu oynuyorsanız onun otomatik kayıt sistemi direkt olarak yapılıyor ve ekstra bir kayıt işlemi gerekmiyor. Ayrıca oyun açılırken size 3 adet yükleme çubuğunun açıklamasını yapıyor. Bunlardan sarı olan Rockstar Games Cloud kayıtı alınıyor demek ve diğer ikisi ise oyun kaydediliyor veya yükleme yapılıyor anlamına geliyor. Bu işlemler tamamlanmadan önce oyunu kapatmamaya çalışın diyerek uyarıyı bitiriyor. Dikkat ederseniz sizde bu kısmı fark edeceksiniz. Bu sebeple bu kurallara uymanızı öneririm.

GTA 5 Oyun kaydetme
GTA 5 Oyun kaydetme

Kayıt Yöntemi

Genel bir kayıt yöntemi olarak GTA serisinin klasikleşmiş ev içerisinde kayıt sistemi bulunuyor ama bunu diğer oyunlar içerisindeki gibi çirkin görünüm ile değil karakterinizi yatağa yatırarak yapıyorsunuz. Yatağınıza gidip yatarsanız sizi kayıt ekranına sokar ve ekstra kayıt alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yaptığınız zaman oyun içerisinde saat olarak yaklaşık 6 saat ileri saracaktır.

Özel Yöntem

Bu tarz kayıt sistemlerine “Quick Save” yani hızlı kayıt deniyor. Direk olduğunuz yeri veya görevin yarısını kaydetmeniz konusunda oldukça kullanışlı olan bir yenilik diyebiliriz. Bunun için oyun içerisinden telefonu açıp buluta benzeyen ve yükleme işareti bulunan uygulamaya girmeye çalışırsanız sizi save ekranını sunar ve işlemlerinizi yaparsınız. Bu stilde zaman oynamayacaktır. Ancak bıraktığınız yerde kalacaktır. GTA 5 Oyun kaydetme hakkında olan yazımızın sonuna geldik. Ayrıca GTA 5 Gerçek hayat oynanması hakkında olan yazımıza bakıp yeni bilgiler edinebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here