GTA 5 Telefon Nasıl Açılır? Paraşüt Nasıl Açılır?

0
202
GTA 5 Nasıl açılır

GTA 5 Telefon Nasıl Açılır? Paraşüt Nasıl Açılır? Telefonu açıp kullanma komutlarını sizin için açıkladık. Paraşütün açılma sistemini inceledik. Paraşütün kullanımı hakkında önemli taktikler verdik ve genel anlamda mekaniklerinden bahsettik. Telefonu hem online (çevrimiçi çoklu oyunculu) üzerinden hem de offline (story mode) üzerinden inceledik. Kolay kullanımdan bahsettik. Şimdi detaylarına geçelim.

GTA 5 Nedir?

Açılımı Grand Theft Auto 5 olan oyunumuzun kelime manası büyük araba soygunu demektir. İlk olarak 17 Eylül 2013 yılında konsollara çıkmıştır. Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan oyunumuz PC’ye ise 2015 senesinde çıkış yapmıştır. Kendine has güzel bir hikaye barındıran oyunumuz  ayrıca yukarıda belli ettiğim gibi online moda sahiptir. 8 tane ödül almış ve bir çok rekora imza atmış bir oyundur. GTA serisinin en son oyunu olan bu oyun halen çokça oynanmaktadır. Ülkemizde de oldukça popülerdir. Şahsen bende oyunu denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca oyunun en çok merak edilen görevi olan Mark Getaway Locations görevini anlattığım yazıya bakmanızı öneririm.

GTA 5 Telefon ve Paraşüt açma

GTA 5 Telefon Nasıl Kullanılır?

Oyunumuzda yukarı ok tuşuna ya da mouse scroll (mouse topu) tuşuna basarak telefonu açabilirsiniz. Gene ok tuşlarından aşağı ok tuşuna basarak veya yine scroll tuşuna basarak kapatabilirsiniz. Ayrıca ok tuşları ile sağ sol yaparak seçeneklerinizi gezebilirsiniz. Scroll topunu çevirerek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Story mod oynayanlar telefondan quick save yani hızlı kayıt özelliğini kullanabilirler. Online oynayanlar ise araba çağırma veya askeri destek çağırma kısmına contacts kısmından Merryweather (askeri), Mechanic (araba) kişilerini arayarak halledebilirler. Mouse üzerinden sağ buton ile aramayı reddedebilirsiniz. Sol butonu ile kabul edebilirsiniz. Enter tuşu ile seçilen içeriğe girebilirsiniz.

GTA 5 Telefon nasıl açılır

GTA 5 Paraşüt Nasıl Açılır?

Öncelikle bunları anlatırken üzerinizde bir paraşüt bulunduğunu varsayıyorum. Paraşütü olduğunuz yerde açmak gibi bir hakka sahip değilsiniz. Yüksek bir yerden atlarken 1 veya 2 saniye içerisinde paraşütünüz sırtınızda belirecektir. Belirdikten sonra ateş etme tuşu olan mouse üzerinde bulunan sol tıka basarsanız paraşütünüz açılır. W,A,S,D tuşları ile yön verirsiniz. Hızlı inmek için shift tuşuna basılı tutmalısınız. Yavaş inmek için ise control tuşuna yani ctrl tuşuna basılı tutmanız gerekir. Paraşütünüz bir kaç mermi yerse dengesi bozulur daha fazla yerse tamamen parçalanabilir.

Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here