GTA 5 Trevor Sniper Görevi Nasıl Geçilir? – Nervous Ron

1
177
GTA 5 Trevor Sniper Görevi Nasıl Geçilir?

GTA 5 Epic Store’da ücretsiz olmasının ardından oyuncular online dışında hikaye modunu da bitirmek için oyuna başladılar ve bazı görevler zor olduğu için bunda zorlandılar. Bu yazımızda zor görevlerden biri olan GTA 5 Trevor Sniper Görevi nasıl geçilir bundan bahsedeceğiz.

GTA 5 Hikayesi

Oyun 3 ana karakter üzerinden ilerlemekte ve bu karakterlerin tanışması, beraber soygunlar ve bir çok görev yaparak ilerlemesini konu alır. Çok uzun bir hikayesi olan GTA 5, Epic Store’da ücretsiz olmasının ardından oyuncular tarafından büyük bir heyecanla oynanmaya başlandı. Oyunun uzun ve zorlu bir hikayesi olması insanları görevlerin nasıl yapılacağı konusunda arama yapmaya zorladı ve bu konulardan biri olan GTA 5 Trevor Sniper Görevi bu günkü odak noktamız olacak. Bu görevin incelikleri ve nasıl Gold Madal alınır bundan bahsedeceğiz. İşte GTA 5 Trevor Sniper Görevi ve nasıl yapılacağı.

GTA 5 Trevor Sniper Görevi Nasıl Geçilir?

Bir önceki görevi bitirip Trevor’un karavanına döndüğünüzde Ron ile karşılaşacaksınız. Bu görevi başlatacak olan ara sahnenin bitmesini bekleyin ve ATV ile silah dükkanına gidin. Sniper silahı almamız gerekiyor. Ücretsiz bir şekilde alabileceksiniz ama geliştirmeler için para ödememiz gerekiyor. Silaha suppressor ve advanced scope alarak geliştiriyoruz. ATV’ye binip radarda ki yere gidin. Su kulesine tırmandıktan sonra Sniper silahını çıkarın dürbünü  Ron’a yakınlaştırın. Onun talimatlarını dinlemeniz gerekiyor. Işıkları patlatın ki adamınızı göremesinler düşmanları seri bir şekilde temizleyin. Burada önemli olan alarmı çalıştırmadan videoda olduğu gibi Ron’un talimatlarını alarak adamları seri bir şekilde öldürmek gelen helikopterin pilotunu doğru anda öldürün.

GTA5 Trevor Sniper Görevi Nasıl Bitirilir
Helikopter Sahnesi

Buradan sonra artık saklanmak gerekmeyecek ve çatışmanın zevkine varabileceksiniz. Bu kısımda Trevor’ın özel yeteneği olan çıldırma yeteneğini bol bol kullanın ki bölümü geçmeniz kolay olsun. Pistteki motorcuları öldürdükten sonra hangara girin. Trevor otomatik olarak Ron’un sürdüğü uçağın kanadına atlayacak. Hangardan çıkarken yerleştirdiğiniz bombaları patlatın ama görevi yüzde yüz bitirmek istiyorsanız pistteki bütün adamları öldürmeniz gerekiyor. Temizledikten sonra Trevor uçak kanadından atlıyor ve başka bir uçak kaçırıyor. Kanada düşman tutunuyor bu düşmanı düşürmek için ani manevralar yapın. Bunu da yaptıktan sonra Ron’u takip etmeniz gerekiyor bu arada görevi yüzde yüz bitirmek için videoda gördüğünüz gibi yol üstündeki köprülerin altından geçmeniz lazım. Askeri bölgeye geldiğinizde Ron’un size talimatı ile uçağın irtifasını düşürün işaretli yere geldiğinizde kargoyu bırakın. Son olarak yeriniz olan hava alanına giderek görevi bitirin.

Görevi %100 bitirmek için yapılması gerekenler

  • Headshots – 5 düşmanı kafadan vur.
  • Time – Görevi 12:30 dakikada bitir.
  • Nervous Twitch – Uçak yarışında Ron’u geç.
  • 6 Bridges, 1 Plane – Uçak ile 6 köprü altından geç.
  • Death on a Wing – Kanada takılan tüm motorcuları öldür.

Yine  zorlu görevlerden biri olan GTA 5 Mark Getaway Location görevinin nasıl geçileceğini yazımıza göz atarak bulabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar 🙂

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here