GTA 5 Uçak Kullanma Nasıl Yapılır? Kontroller Nelerdir?

0
210
GTA 5 uçak kullanma

GTA 5 uçak kullanma konusunda birçok arkadaşın sorusu vardı. Oyun içerisinde uçak kontrol yöntemleri için ve size uygun kontrol sistemini belirlemeniz için bu yazıyı yazma kararı aldık. Ayrıca bazı uçaklar için istisnai durumlara  değindik ve bu konular hakkında sorunlarınızı daha kolay çözmeniz için elimizden geleni yaptık.

GTA 5 Uçak Kullanma

ilk kısım olarak W tuşu ile hızlanma S tuşu ile yavaşlama işlemini yapabilirsiniz. G ile uçağınızın ayak takımlarını açıp kapatabilirsiniz. Uçağı kendi ekseninde döndürmek için 4 ve 6 numpad tuşlarını kullanabilirsiniz. Uçağın burnunu yukarı aşağı olarak hareket ettirmek için 8 ve 5 numpad tuşlarını kullanabilirsiniz. Gidiş yönünüzü belirlemek yani uçağın burnunu sağa ve sola döndürmek için A ve D tuşlarını kullanmalısınız. Eğer savaş uçağı kullanıyorsanız space tuşuna basarak ateş edebilirsiniz. E tuşu ile saptırıcı fişek veya duman açma işlemini yaparsınız. Ayrıca bu tuşa basılı tutarak bombardıman uçağının kapağını açabilirsiniz.

GTA 5 uçak kullanma
GTA 5 uçak kullanma

GTA 5 Helikopter Kullanma

Helikopter kullanmak diğer uçakları kullanmaktan daha kolay. Yükselmek ve alçalmak için W ve S tuşlarını kullanıyorsunuz. A ve D tuşları ile aracın burnunu sağa veya sola çevirebilirsiniz. 8 numpad ile ileri 5 numpad ile geriye doğru gitme işlemini yapabilirsiniz. 4 ve 6 numpad tuşları ile ileri giderken yön verebilirsiniz. Diğer yön verme tuşu sabit halde havada dururken burnunuzu çevirmek için kullanılır. Kargo helikopterlerinde E tuşu ile yerdeki araçları kancaya takabiliyorsunuz. Saldırma ve diğer mekanik tuşları da uçak ile benzer. Ayrı bir kontrol olarak mouse üzerinden sağ tıka basılı tutarak mouse hareketleri ile yön verebiliyorsunuz ve iki araç için uygun ama daha zor bir kullanım oluyor. GTA 5 uçak kullanma yazımızın sonuna geldik. Mobil oyun önerileri için bir yazı bırakıyorum bakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here