GTA 5 Yüzme Tuşları Nedir? – Güncel 2020

0
167
Gta 5 Yüzme Tuşları Nasıl Kullanılır

Bugün ki yazımızda sizlere GTA 5 Yüzme Tuşları Nedir? Gta 5 Nasıl Oynanır? Sorularını sizler için araştırdık ve hazırladık.

GTA 5 Hakkında

GTA 5 Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan hikaye modlu bir oyundur. 17 Eylül 2013 tarihinde Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır. Gta 5 dünya genelinde en iyi video oyunu olarak adını zirveye taşımıştır. Grand Theft Auto V  oyunu yedi ayrı ödül alarak yılın en iyi video oyunu olmuştur. Yakın zamanda Epic Games GTA 5 oyununu ücretsiz olarak piyasaya sunmuştur. Son yıllarda GTA oyuncularının çoğu rp sunucularına yönelmiştir. Roleplay kısaca kişinin bilinçli olarak sosyal bir rolü doldurma ya da bilinçli olarak benimsenen bir rol yapmaktır.

GTA 5 Nasıl Oynanır

Grand Theft Auto V oynamak için ilk önce görevleri yapmanız gerekiyor. Görevleri yaptığınızda belli bir miktar para ve karakter veriliyor. Görevleri yaparak map daha çok belirginleşiyor ve açılmayan mekanlar aktif oluyor. Oyun için küçük görevlerde vardır bu görevler haritada mavi olarak gözükmektedir. Oyunda ilk olarak Franklin ile başlıyorsunuz. Görevler yaparak Michael ve Trevor karakterleri açılıyor. Genellikle Singleplayer oynarken çetelere dikkat et çünkü her an tehlikeye uğrayabilirsin. Oyundaki üç karakterinde birbirinden ayrı özel güçleri vardır. Franklin de araba kullanırken yavaşlama, Trevor’da ağır çekim ve Michael’de ise hızlanma özelliği vardır. Oyunda polislerden daha kolay kaçmanız için radar dışı veya girilemeyen yerlere gitmenizi öneririz. Arkadaşlarınla birlikte özel mod eğlence modlarını oynayabilirsin. Görev yaparak kendine ev ve araba alabilirsin. Aldığın arabalar için geniş bir garaj alarak kendi galerini yaratabilirsin. Oyundaki şehre uzak olan bir çıplaklar kampı vardır bu kamptaki insanlar sizi gördüklerinde saldırabilir. Görevler dışında taksicilik yaparak para kasabilirsin.

Gta 5 Yüzme Tuşları Nelerdir

GTA 5 Yüzme Tuşları Nedir?

GTA 5 oyununda herkes yüzmeyi karıştırmaktadır çünkü diğer oyunlardaki gibi tuş atamalarıyla aynı değildir. Genelde bu tuşları karıştıran oyuncular boğularak ölmektedir. GTA 5 Yüzme Tuşları W, A, S, D ve Shift tuşu olmak üzere beş ayrı yüzme stili vardır. Gelelim yön verme tuşlarına.

  • (W) Aşağıya doğru yüzmesidir.
  • (A) Sol tarafa doğru yön vererek yüzer.
  • (S) Geriye doğru kulaç atarak yüzer.
  • (D) Sağa tarafa doğru yön vererek yüzer.
  • (Shift) yüzerken hızlı gitmemizi sağlar.

Evet sevgili Oyunoxs okuyucuları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Buradan Fortnite 3. Sezon Neler Geliyor? adlı yazımıza gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here