Hac olacak mı, kuraları ne zaman belli olacak ve fiyatları 2021 2022

0
30

2 yıldır covid 19 (Corona) ve pandemi nedeniyle yapılamayan hac ibadeti, virüsün etkisini azaltması ile beraber bu sene yapılacak mı? İşte hac 2022 hac fiyatları ne kadar ve ne zaman yapılacak.

Edinilen bilgilere göre,“Suudi Arabistan’da hac ile ilgili güzel görüşmelerimiz oldu. Dün itibariyle Suudi Arabistan devleti Hac Bakanlığı 2022 yılında yurt dışından ve yurt içinden bir milyon kadar hacı adayını kabul edeceğini ilan etti. Bu güzel bir müjde, bir başlangıç. Detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yani ülkelere salgın öncesi yıllarda nüfusuna göre binde 1 kontenjan uygulanıyordu. Bizim nüfusumuza göre 84 bin hacının biz kurasını çekmiştik. 2020 yılı haccı için onlar bekliyorlar. Şu anda kurası çekilmiş hacılarımız sırasıyla bu haktan istifade edecekler inşallah. Bu gece sahurda da Suudi Arabistan Hac Bakanı bir mesaj göndererek Türkiye’deki salgınla ilgili rakamların iyice düşmesi nedeniyle Türkiye’den artık umreci kabul edecekler. Bu yol da açıldı.

Ramazan’dan sonra inşallah umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız gerekli hazırlıklarını yapsınlar. Önümüzdeki haftadan itibaren biz de bakanlıklar arası Hac Umre Kurulumuzda gerekli çalışmalara başlayacağız.”

HAC KURA ÇEKİMİ YAPILACAK MI?

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, yaptığı açıklamada bu sene hac için kura çekimi yapılmayacağını, eski kuraların geçerli olacağını ifade etti.

Öte yandan bu konuda eğer bir gelişme olursa, sizlere buradan yeni gelişmeler ve haberleri, anlık olarak aktarmayı sürdüreceğiz. Ancak covid nedeniyle bir takım değişiklikler yine yapılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here