İnsurmountable İnceleme ve Oynanış Hakkında Her Şey

0
44
insurmountable inceleme

Selamlar Oyunoxs okuyucuları! Bu yazımızda oyun piyasasında büyük ilgi toplayan İnsurmountable inceleme ve oynanış araştırması yapacağız. İnsurmountable 28 Nisan 2021’de çıkan bir dağcılık simülasyonu oyunudur. Bağımsız bir oyun olmasına rağmen oyun mekanikleriyle ve atmosferiyle oyuncuların beğenisini kazanmış ve adından fazlasıyla söz ettirmiştir. İnsurmountable aldığı puanlarla bu türün iyi oyunları arasına adını yazdırmıştır. Şimdi İnsurmountable’ın oynanış kısmına bakalım.

 İnsurmountable İnceleme – Oynanış

Oyun başlangıçta sizden karakter seçmenizi istiyor. Oyunda 3 farklı karakter bulunur. Bu karakterler şunlardır:

  • Maceraperest
  • Bilim İnsanı
  • Gazeteci

Karakterler farklı özelliklere ve envantere sahiptir. Oyun event odaklı olduğu için bu tarz oynanışı değiştiren birçok özelliğe sahip. Örneğin oyunun başlangıcında seçilmek üzere 3 ayrı dağ ve her dağ için farklı rotalar bulunuyor. Dağlar ve rotalar birbirinden ayrı özelliklere sahip olduğu için rota seçimi oyunun strateji kısmını açığa çıkarıyor. Ayrıca oyunda detaylı bir event sistemi var. Eventlerin sayısı oyunun seçim zenginliğini oldukça arttırıyor. Size oyunun işleyişinden biraz özet geçeyim. Başlangıç seçimlerini yaptıktan sonra bizi seçtiğimiz dağın eteğine bırakıyorlar. Amacımız dağın tepesine tırmanmak ve tırmandıktan sonra gösterilen noktaya gitmek. Ama tabi ki tırmanırken hayati değerlerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Oksijen seviyesi , akıl sağlığı gibi değerler oyun ekranında bar sistemiyle gösteriliyor. Bu değerler eventlerle rotamızda bulunan çeşitli lootlarla artıp azalabiliyor. Bu lootların çokluğu envanter çeşitliliğini arttırıyor. Ayrıca oyunda gece gündüz döngüsü var bu da oynanışı ve atmosferi oldukça ilgi çekici kılıyor. Bu saydıklarımın hepsinin güzel bir uyum içerisinde olmasıyla beraber zevkli bir oynanışa sahip üst düzey bir hayatta kalma oyunu ortaya çıkıyor.

insurmountable oynanış

İnsurmountable’ın Atmosferi

Oyunun atmosferinden detaylı bahsetmesek olmaz tabi. Oyunun amacı dağın zirvesine ulaşmak olduğu için atmosferi sağlayan en önemli etmenlerden biri hava koşulları. İnsurmountable’da bu özellik oldukça etkileyici bir şekilde öne çıkarılmış. Zirveye çıktıkça artan kar fırtınası, rüzgar, sis gibi hava olayları oynayan kişiyi oyunun içine çeken bir yapıya sahip. Ayrıca hava koşullarının yanı sıra dağı oluşturan kayalıkların farklılığı hem görselliği hem de oynanışı oldukça güzel etkilemiş. Ayrıca kayalıkların altıgen yapısı hoş bir hava katmış.

Benim oyun hakkımda genel yorumuma gelecek olursak Bu oyun bağımsız oyun türünde olduğu için diğer büyük yapımlarla karşılaştırmak olmaz tabi. Bence çok rastlanmayan bir konuya sahip olduğu için , atmosfer ve oyun mekaniklerinin bağımsız bir oyuna göre gayet iyi seviyede olduğu için oynanmasını öneririm. Bir kahve eşliğinde kafa dağıtmak için gayet iyi bir seçenek olabilir.

Benden bu kadar sevgili Oyunoxs okurları. Umarım sizin için faydalı bir insurmountable inceleme si olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere oyunla kalın…

(52) BU OYUNU ÇOK BEĞENDİM! | Insurmountable | NE-BU-LA – YouTube

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here