League Of Legends Karşı Takıma Bakma Nedir? Nasıl Yapılır?

0
139
league of legends karşı takıma bakma

Hepinize selam oyunoxs okurları. Bu yazımızda League of Legends karşı takıma bakma yollarını ve nasıl yapıldığı hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi League of Legends’te oyunu kazanmanın yarısı rakibinizi iyi analiz etmekten geçer. Yükleme ekranında seçtiği şampiyona göre ya da direkt şahsi olarak rakibe göre analiz yapmanın bazı yolları vardır. Bu konuda size yardım edecek birkaç siteden bahsedeceğiz. Gelin, vakit kaybetmeden başlayalım.

Analiz Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyim?

Oyunun güncel metası gereği (liglerde de gördüğümüz üzere) şampiyon seçimini iyi geçiren takım kazanmaya daha yakındır. Oynadığınız role göre alabileceğiniz ne kadar çok şampiyon varsa, rakibe göre o kadar kolay şekil alırsınız. Yani şampiyonunu önce gösteren rakibe seçimimizi yaparsak kazanmayı daha da garantiye almış oluruz. Ct (counter) seçim yapmak her zaman oyuna 1-0 önde başlamanızı sağlar. Dikkat etmeniz gereken diğer bir oyun öncesi hareket rün seçimidir. Güncel rün sayfalarını takip ederken taklit olmamaya dikkat edin. Rün sayfanızı kendi tarzınıza göre ufak da olsa değişiklik yapmanız kimi zaman iyi olabilir. Orta koridorda karşınızda bir zed var ise rünlerden büyü direnci girmek hata olur. Rün sayfalarını rakibe göre dizin, ezberden kaçının.

  • Güncel Rün Sayfaları için bakabileceğiniz iyi siteler: lolvvv.com / rankedboost.com
  • Şampiyon CT’lerine bakabileceğiniz iyi siteler: mobatr.net 

League of Legends Karşı Takıma Bakma En Kolay Yolu

Şampiyon ve rün seçiminin ardından sıra rakibi analiz etmeye geldi. Bu iş için birçok site ve uygulama olsa da günümüzde en çok kullanılan siteleri gelin tanıyalım.

  • LEAGUE OF GRAPHS

League of Graphs sitesi genel analizde başta gelen sitelerdendir. Sitenin yeni özelliği ”Porofessor” sayesinde yükleme ekranında rakibinizi analiz edebilirsiniz. Ligi, main rolü, agresif veya pasif oyun tarzı gibi özellikler gösterilir. Buna benzer özellikler ile rakibinizin iyi olmadığı noktalarda fark yaratabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için League of Graphs yazımıza da bakmayı unutmayın.

league of legends karşı takıma bakma
OP.GG’den canlı maç analiz ekranı
  • OP.GG

OP.GG de bu konuda başarılı sitelerdendir. Oyun başında bakabileceğiniz analiz kısmına ”Live Game” kısmından ulaşabilirsiniz. Oldukça sade, anlaşılır ve kolay bir arayüzü olan bu siteyi de bir bakmayı unutmayın.

Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Unutmayın rakibi alt etmek için öncelikle onu iyi tanımalısınız. Takım oyuncusu olmayı unutmayın. İyi eğlenceler, iyi oyunlar Oyunoxs okurları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here