League of Legends Kayıt Nasıl Yapılır?

0
116
League of Legends kayıt

League of Legends Kayıt konusu yeni başlayan oyuncular tarafından soruldu. Bizde bu konu hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Ayrıca oyunu indirme konusunda zorlanan arkadaşlarımızı da düşünüp indirme konusunu anlattık. Güzel ve önemli tavsiyeleri eklemeyi unutmadık. Yazı hakkında fikirleriniz yorumlara yazmayı unutmayın. Şimdi detaylarına geçelim.

League of Legends Kayıt İşlemi

Öncelikli olarak bu oyun Riot Games tarafından yapılmış oyunlar arasında bulunan bir oyun olduğu için Riot Games oyunlarında bulunduğu gibi Riot hesabı üzerinden giriş yapılıyor. Size rahat biçimde bir Riot hesabı açmayı göstereceğiz. Bu hesap sayesinde sadece LoL değil aynı zamanda Valorant veya LoR tarzı Riot oyunlarına rahat biçimde giriş yapabilirsiniz. Kayıt olma işlemi için LOL resmi sitesinde bulunan League of Legends kayıt ol kısmına girip ilk e-postanızı girmelisiniz. Girme işlemi yapıldıktan sonra ikinci adım olarak doğum tarihinizi günü ve ayı ile birlikte girmelisiniz. En son adım olarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazma kısmını tamamlayıp anlaşma koşullarını onayladıktan sonra ileri deyip e-postanıza gelen onay postasından hesabınızı kesin olarak tamamlamalısınız. Daha sonrasında Riot resmi sitesine girip bilgileriniz ile giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

League of Legends kayıt
League of Legends kayıt

League of Legends İndirme İşlemi

İndirme kısmını anlatırken aynı zamanda kurulum kısmına değinmem gerekecek. Çünkü LOL indirilirken sadece LOL indirilmiyor ve tek bir parça olarak indirme işlemi tamamlanmıyor. İlk kısım olarak klasik biçimde siteye girip genel kurulum dosyasını indiriyorsunuz.

League of Legends Kurulum İşlemi

Daha sonra dosyayı açıp kurma işlemini ve onay işlemlerini tamamlamalısınız. Bu kısımda size Riot vanguard programı kurulumu için izin isteyecek bu işlemi kabul etmeniz gerekli yoksa hesabınız banlanır yani yasaklanır. Bu vanguard sistemi size hile kullanan oyuncuların denk gelme ihtimalini azaltır. Bu sistem sayesinde oyun içerisinde bulunan hileciler daha rahat biçimde belli oluyor. Senelerce çoğu oyuncunun CS içerisinde beklendiği çözümü Riot başarılı biçimde oyunlarında uygulamaya devam ediyor. En son kısım olarak oyuna giriş yapıp sağ üst köşede bulunan Play butonu ile kalan indirmeleri indirip kursun diye başlatmanız gerekiyor. Bu kısım tamamlanınca rahat biçimde oyun oynayabilirsiniz. Ayrıca LOL maç geçmişine bakma hakkında olan yazımıza bakmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here